Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Úvodník

Vážení a milí čtenáři,

těším se na setkání s vámi na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Najdete nás opět v pavilonu C a letos budeme mít stánek výrazně větší než jindy: podobně jako dříve na veletrhu Amper, nyní také na MSV budeme pořádat přednáškové fórum s mottem „automatizace – vize a realita“. Najdete je ve stánku C1 od úterý do čtvrtka – podrobný program je na str. 11.

Je to zajímavé: když jde o pochopení opravdu složitých témat, vždy preferuji přečíst si článek, knihu nebo skripta. A nejlépe na papíře, protože si na něj můžu psát a kreslit. Já vím, do PDF si také můžu dělat poznámky, ale není to ono. Alespoň pro mě ne. A na druhou stranu, poslechnout si přednášku má také svůj význam. Zdůvodňuji si to tím, že mohu přednášejícímu klást otázky a zapojit se do diskuse. Ale například webové semináře, jakkoliv i tam se můžu ptát a diskutovat, mně vůbec nevyhovují. To raději trávím čas cestováním, abych mohl zažít přednášku nebo tiskovou konferenci naživo. Proč?

Nebo jiná věc: chcete se dozvědět, co budou firmy vystavovat na MSV? Tak si o tom přečtěte v časopise, třeba v našem (str. 8 až 10), a nemusíte trávit čas bloumáním po stáncích a čekáním, až se vám někdo bude moci věnovat. A přesto lidé na veletrhy jezdí. Proč?

Jsem přesvědčen, že osobní setkání a osobní zážitek nelze nahradit. Nejsem proti moderním způsobům prezentace, když se používají s rozmyslem. Vždyť také časopis Automa má své účty na LinkedIn, na Twitteru i na Facebooku. Pro krátká sdělení, upozornění na nové články nebo sdílení názorů jsou to výborné platformy. Ale nechtěli jste se někdy se svými přáteli ze sociálních sítí sejít osobně?

Proto prosím přijďte do našeho stánku a přijďte na naše fórum. Přijďte si poslechnout přednášky a přijďte s námi diskutovat o časopise a o našem edičním plánu na příští rok. Ten najdete na str. 87.

A ještě mě napadá: kdybyste chtěli, abychom uspořádali přátelské setkání čtenářů s autory, redaktory, inzerenty a redakční radou – přijďte nám o tom říci do našeho stánku. Mohli bychom takové setkání spojit i s vyzvanou přednáškou, diskusí, exkurzí, večeří, malým koncertem… Co vy na to?

Petr Bartošík, šéfredaktor