Aktuální vydání

celé číslo

08

2022

MSV 2022

Projektování, konstruování a programování automatizačních a řídicích systémů

celé číslo

Úvodník

Vážení a milí čtenáři a čtenářky,
dovoluji si vám oznámit, že dnes, ve čtvrt na pět ráno, u nás ve Kbelích koncertovali ptáci. Já vím, že zpívají už dávno, takový kos, zmatený městským osvětlením, někdy už od ledna, ale opravdový jarní koncert jsem slyšel letos poprvé. Je to také tím, že většinou tak brzy ráno nevstávám, ale někdy se to přihodí, a tak proč ranní nespavost nevyužít k napsání úvodníku?
 
Ještě jeden koncert je teď často slýchat, ale ten už není tak hezký: hýkání oslů. To se ozývá z našich politických hájů jako neklamná známka blížících se voleb. Neusmívejte se prosím: kdo znáte hru V+W Osel a stín, mělo by vás z toho spíš mrazit. To bylo přece tehdy, když se svět vzpamatovával z velké hospodářské krize...
 
No, ale ptačí koncerty ani hýkání politické propagandy s automatizací mnoho nesouvisejí, opusťme je proto a věnujme se svému oboru.
 
Dovoluji si vás, vážení čtenáři a čtenářky, pozvat do stánku vydavatelství FCC Public na veletrhu Amper v Praze-Letňanech (13. až 16. dubna). V úterý a ve středu zde můžete hledat odpovědi na otázky související s elektromagnetickou kompatibilitou, ve čtvrtek se podívat, co dokážou studentské roboty z FEL ČVUT, nebo navštívit konferenci Elegantní energie a v pátek se zúčastnit uvedení knihy Jakuba Slavíka Z inženýra manažerem. Podrobnější program je na str. 4, informace o knize na str. 15. Současně se v Brně koná komplex Stavebních veletrhů (13. až 17. dubna), kde sice nemáme stánek, ale naše nakladatelství zde pořádá konferenci Energie pro budoucnost (14. dubna), která se bude věnovat připojování decentralizovaných zdrojů energie k rozvodné síti, kvalitě elektrické energie a koncepci smart grid. Aby toho nebylo málo, hned následující týden, 19. až 23. dubna, se koná Hannover Messe, jeden z nejvýznamnějších veletrhů z našeho oboru, jehož návštěva jistě stojí za to. Informace o dopravě do Hannoveru, ubytování a především o rezervaci volných vstupenek najdete na našich webových stránkách www.automa.cz v rubrice aktuality nebo po kliknutí na banner Hannover Messe na úvodní straně. Registrace volných vstupenek je sice letos jednodušší než loni, ale kdybyste s ní měli jakékoliv problémy, ozvěte se nám do redakce. Přeji úspěšné veletržní jaro.
 
Petr Bartošík, šéfredaktor