Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Univerzální ethernetové přepínače v kompaktním provedení

Nová řada přepínačů pro sítě průmyslového Ethernetu Scalance XM-400 obsahuje dva základní moduly pro připojení až šestnácti (Scalance XM416-4C), popř. osmi (Scalance XM408-8C) síťových zařízení. Oba základní moduly mají současně elektrické porty s konektory RJ45 i sloty pro moduly s optickými transceivery typu SFP, obojí pro rychlost přenosu až 1 Gb/s. S jednovidovými transceivery SFP lze překlenout vzdálenosti až 200 km. Řada dále obsahuje rozšiřující moduly, umožňující připojit celkem až 24 zařízení. Moduly se instalují bez použití nástrojů, takže je možné na místě snadno sestavovat specifické přepínače podle potřeby.

 
S volitelným hardwarovým klíčem (Key-Plug) lze v přístrojích aktivovat funkce na úrovni Layer 3, podporující zejména statické a dynamické směrování. Na podporu redundance jsou v přístrojích Scalance XM-400 k dispozici různé protokoly, jako je např. RSTP, MSTP, a protokoly kruhové redundance, včetně mechanismu HRP. Přístroje lze použít také k realizaci virtuálních sítí VLAN.
 
Přístroje řady Scalance XM-400 jsou určeny ke strukturování sítí průmyslového Ethernetu včetně systémů pro řízení nespojitých i spojitých průmyslových procesů. Díky kompaktní konstrukci ve stylu Simatic S7-1500 je lze snadno přidat k sestavě S7-1500 v rozváděči.
 

Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, e-mail: iadtprodej.cz@siemens.com, www.siemens.com