Aktuální vydání

celé číslo

11

2021

Monitorování stavu zařízení, diagnostika, řízení údržby

Snímače a systémy řízení polohy a pohybu (motion control)

celé číslo

Univerzální analyzátor UDA2182

číslo 3/2005

Univerzální analyzátor UDA2182

UDA2182 (Honeywell) je univerzální dvouvstupový analyzátor pro měření pH, ORP, kontaktní vodivosti a koncentrace rozpuštěného kyslíku. Jeho konstrukce umožňuje snadno a rychle jej modifikovat a přizpůsobit pro provozní měření v různých aplikacích. Použití najde např. energetice, chemickém průmyslu, potravinářství, farmacii, při přípravě a kontrole čisté a ultračisté vody, při analýzách pitné vody nebo odpadních vod.

Obr. 1.

K analyzátoru lze připojit všechny standardní elektrody ze sortimentu firmy Honeywell. Při měření pH je možné využít autokalibraci pro standardní pufry NIST, US a Euro. Měřené hodnoty jsou kompenzovány na změny teploty. Při měření koncentrace rozpuštěného kyslíku přístroj kompenzuje měřenou hodnotu podle atmosférického tlaku.

UDA2182 je přístroj vhodný pro různé geografické regiony: má certifikace CE, UL a CSA, uživatel si může vybrat z několika jazykových mutací a výrobce mu poskytuje technickou podporu po celém světě. Konstrukce přístroje navazuje na přístroje 7082, 9782 a 7020; proto je vhodný pro modernizaci starších zařízení.

Parametry analyzátoru lze nastavovat i dálkově, např. z PC nebo PDA pomocí infračervené komunikace.

Hodnoty měřených veličin spolu s teplotou a hlášením o činnosti přístroje (včetně výstražných hlášení, např. překročení vodivosti USP 26 u ultračisté vody) lze sledovat na podsvíceném LCD. Analyzátor má až tři analogové a až čtyři reléové výstupy. K dispozici jsou i vestavěné dvoustavové nebo PID regulátory (pro každý vstup jeden).

Díky krytí IP66 (NEMA 4X), rozsahu pracovních teplot 0 až +60 °C a velké odolnosti proti rušení je to přístroj zvlášťě vhodný do provozních podmínek.

Honeywell, s. r. o., tel.: 242 442 234, http://www.honeywell.com,
e-mail: antonin.pospisil@honeywell.com