Aktuální vydání

celé číslo

02

2021

Systémy pro řízení vodárenských sítí a ČOV

Hladinoměry

celé číslo

Unity Pro 7.0 i pro bezpečnostní funkce úrovně SIL 3

Unity Pro je inženýrský software, jenž je součástí konceptu PlantStruxure pro řízení procesní výroby. Poskytuje kompletní sadu nástrojů od návrhu až po oživení a údržbu řídicích systémů Modicon.

Nová verze 7.0 přináší mnoho zajímavých funkcí. Pro tvorbu distribuovaných systémů s PAC Modicon Quantum jsou podporovány nové komunikační moduly I/O systému Modicon X80, vycházející z hardwarové platformy Modicon M340. Odolnost proti rušení může být zvýšena použitím integrovaného metalicko-optického převodníku BMXNRP02X. Ethernetové adaptéry 140NOC780/1 a integrované nástroje pro konfiguraci komunikačních sítí (Network Manager) dokážou vytvořit komunikační sítě s redundancí a podporou protokolu RSTP. Integrována je také knihovna LL984 pro migraci starší generace řídicích systémů Modicon.

Unity Pro 7.0 podporuje implementaci bezpečnostních PLC Modicon Quantum pro úlohy s úrovní bezpečnosti SIL 3. V jednotném prostředí tak lze kombinovat běžné řízení s bezpečnostními funkcemi v rámci jednoho nebo několika systémů. Pro uživatele např. z oboru energetiky je důležitá podpora časových značek s přesností 1 ms, kterou zajistí nový modul BMXERT1604.

V Unity Pro 7.0 jsou dále zdokonaleny funkce pro FDT/DTM, změny on-line a zobrazení časových průběhů (trendů) analogových proměnných. Podporovány jsou Windows 7 (32bitová i 64bitová). Na vyžádání lze obdržet bezplatně DVD s ukázkovou verzí softwaru.

Schneider Electric CZ, s. r. o., Zákaznické centrum, tel.: 382 766 333, www.schneider-electric.cz