Aktuální vydání

celé číslo

11

2021

Monitorování stavu zařízení, diagnostika, řízení údržby

Snímače a systémy řízení polohy a pohybu (motion control)

celé číslo

TFN Groupe převzala českou úklidovou firmu Jana

Francouzská společnost TFN Groupe podepsala v únoru 2008 smlouvu o převzetí většinového podílu v české úklidové firmě JANA, s. r. o (www.jana.cz).
 
Proč by tato zpráva mohla být zajímavá i pro čtenáře časopisu Automa? Společnost Jana se specializuje na úklid a čištění průmyslových prostor a zařízení. Kromě běžného úklidu zajišťuje např. čištění výrobních linek, energetických rozvodů, výškové čištění stavebních konstrukcí, čištění lakoven, údržbu a čištění vzduchotechniky apod. Vybraní pracovníci společnosti Jana mají zkoušky z atomového zákona a mohou pracovat i v prostorách s jaderným materiálem. Pro speciální provozy jsou k dispozici i pracovníci s prověrkami NBÚ.
 
TFN Groupe byla založena ve Francii a kromě svého domovského trhu působí také v Lucembursku, Maďarsku, Polsku, Chorvatsku a Rumunsku. V příštích pěti letech chce otevřít další pobočky v regionu střední a východní Evropy. Mimo úklid se zaměřuje i na komplexní facitility management, včetně stavebních prací, a pro své zákazníky zajišťuje i recepční služby.
 
(ed)