Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Termokamera Fluke Ti30 Thermal Imager

číslo 11/2005

Termokamera Fluke Ti30 Thermal Imager

Ruční termokamera Fluke Ti30 Thermal Imager je vysoce výkonný nástroj pro průmyslovou termodiagnostiku. Umožňuje provádět detailní teplotní analýzu a podrobně sledovat kritické uzly výrobních zařízení.

Programy údržby

Programy preventivní a prediktivní údržby počítají s periodickými prohlídkami kritických zařízení výrobních provozů. Fluke Ti30 Thermal Imager podporuje vykonávání termografických kontrol a umožňuje specialistům na termografii organizovat široký program prediktivní údržby a přenést odpovědnost za vlastní provádění preventivní údržby na příslušné pracovníky, jako jsou elektrikáři a mechanici specializovaní na kontrolovaná zařízení. To uvolňuje školené odborníky, aby se věnovali řízení programu, analýze a interpretaci termogramů a vytváření protokolů.

Obr. 1.

Obr. 1. Termogramy rozvodny (a), rozváděče (b) a elektromotoru (c)

Použití v průmyslovém prostředí

Fluke Ti30 Thermal Imager je možné používat pro termografické kontroly k identifikaci potenciálních problémů zařízení dříve, než způsobí závadu, v podstatě kdykoliv a kdekoliv. Pětihodinová životnost baterií a paměťová kapacita pro sto termogramů jsou více než postačující pro nepřetržitou kontrolu po celou směnu.

Výkonný program InsideIR

Fluke Ti30 Thermal Imager umožňuje pracovníkům údržby rychle a snadno zachytit termogramy v terénu nebo v provozu (obr. 1). Protože termokamera shromažďuje dvanáctibitovou informaci pro každý z 19 200 obrazových bodů (pixelů), jsou uživatelé schopni rozpoznat i malé detaily. Zhotoví-li pracovník v provozu řádně komponovaný a dobře zaostřený termogram, lze jej pomocí programového vybavení Inside IR kompletně analyzovat v klidu, pohodlí a bezpečí kanceláře.

Vysoce kvalitní termogramy přitom lze získat pouhým stisknutím spouště termokamery Ti30. Uložené obrázky a data se potom přenesou do počítače, kde je nainstalován program Inside IR pro analýzu a tvorbu zpráv. Ke každému místu měření se přiřadí jedinečné jméno, nastaví emisivita a ostatní hodnoty, zadají hranice signalizace a připojí vysvětlující komentáře. Pro zjišťování změn v termogramu lze nahrát data zpět do Ti30 a porovnat předchozí stav s novým měřením.

Všestranné řešení pro profesionály

Fluke Ti30 Thermal Imager je vysoce funkční přístroj pro odborníky, ale s jednoduchým používáním, které neodradí ani začátečníky v termodiagnostice. Klíčové parametry termogramu (emisivitu, kompenzaci odražené teploty, jas a kontrast obrazu) je možné nastavit přímo na přístroji v provozu či v terénu nebo pohodlně na počítači v kanceláři. Velký a jasný displej přístroje je dobře čitelný ve venkovním i vnitřním prostředí.

Obr. 2.

Obr. 2. Kompletní vybavení Fluke Ti30 Thermal Imager

Školení termografie

Součástí dodávky přístroje je profesionální školení termografie. Tento kurs ovládání přístroje pro nové majitele Ti30 zahrnuje teorii infračerveného záření a termografie a poskytuje primární informace o použití termodiagnostiky u elektrických a mechanických systémů. V kursu vyučují certifikovaní odborníci.

Kompletní vybavení

Fluke Ti30 Thermal Imager je dodáván v kompletu, který umožňuje plné využití přístroje v provozních podmínkách i v kanceláři (obr. 2). Stojan s univerzálním napáječem a kabelem USB je určen pro odložení termokamery. CD-ROM obsahuje program InsideIR a interaktivní návod k obsluze. K instalaci Inside IR nejsou třeba žádné licence a k dispozici jsou pravidelné aktualizace. Další CD-ROM obsahuje výukový program pro ty, kteří dají přednost vlastnímu studiu. Kabel USB umožňuje připojení k PC v provozních podmínkách. Jedno pouzdro je určeno pro akumulátory a druhé pro alkalické baterie AA, které mohou být využity jako záložní zdroj napájení. K přístroji je brašna s popruhem přes rameno a robustní přepravní kufřík.

Přístroj má dvouletou záruku.

Další informace

Bližší informace žádejte u firmy TSI System, dodavatele bezkontaktních teploměrů Fluke.

Libor Keller,
TSI System, s. r. o.

TSI System s. r. o.
Mariánské nám. 1
617 00 Brno
tel.: 545 129 462
fax: 545 129 467
e-mail: info@tsisystem.cz
http://www.tsisystem.cz