Aktuální vydání

celé číslo

08

2022

MSV 2022

Projektování, konstruování a programování automatizačních a řídicích systémů

celé číslo

Terminály pro sběr dat

číslo 8-9/2004

Terminály pro sběr dat

V poslední době se klade stále větší důraz na sledování strojů ve výrobě, na sledování kvality výrobků a na informativní zobrazení dat ze strojů. Obr. 1. Proto firma SofCon přichází na trh s inteligentními terminály TERM09 a TERM90.

Levnější varianta TERM09 má čtyřřádkový displej, komfortnější TERM90 barevný grafický displej VGA s úhlopříčkou 6,4". Obě varianty jsou opatřeny membránovou klávesnicí s 30 klávesami, z nichž osm je funkčních se signalizací a možností uživatelského potisku. V dolní části panelu je standardně osm záslepek pro umístění až osmi snadno vyměnitelných mechanických prosvětlených tlačítek s dlouhou dobou života. Terminál v základním provedení má dále po osmi galvanicky izolovaných vstupech a výstupech vyvedených na silové konektory. K oběma terminálům lze připojit snímač čipového klíče Dallas.

Přední panel s klávesnicí, zobrazovač LCD 4 × 20, akustická indikace, indikace svítivými diodami, externí tlačítka a snímač čipového klíče Dallas jsou připojeny k základní desce terminálu, řízené jednočipovým procesorem typu Atmel. Vlastní terminál je řízen procesorovou jednotkou formátu mini-ITX, osazenou procesorem s malou spotřebou Via Eden 533 MHz, pamětí RAM 128 MB a pamětí Compact Flash 64 MB. Procesorová jednotka má tři komunikační rozhraní RS-232, variantně lze namísto jednoho z nich použít rozhraní RS-485. Terminály se napájejí napětím 18 až 28 V DC.

SofCon s. r. o., tel. a fax: 220 180 454, e-mail: sofcon@sofcon.cz, http://www.sofcon.cz

Inzerce zpět