Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Také Panasonic očkuje proti covidu

Boj proti covidu pokračuje a podílejí se na něm i průmyslové firmy: kromě hygienických opatření a zajištění bezpečné vzdálenosti mezi zaměstnanci je to obsáhlý program státem nařízeného i dobrovolného testování a v neposlední řadě i očkování. Firmy často nabízejí svým zaměstnancům jako prémii očkování proti chřipce a dalším přenosným nemocem, a logickým krokem proto je rovněž zajištění očkování proti covidu.

Výjimkou není ani firma Panasonic Industry Europe, která ve svém evropském centru v Ottobrunu u Mnichova od července 2021 nabízí zaměstnancům, jejich partnerům a dětem očkování vakcínami Biontech/Pfizer nebo Johnson & Johnson. Z očkování nejenže má prospěch firma jako taková, protože jí to pomůže udržet zaměstnance zdravé, ale pomáhá tím omezit šíření nemoci i v celé společnosti. „Jsem přesvědčen, že očkování pomůže k tomu, aby se více našich zaměstnanců mohlo vrátit na svá pracoviště, ale také k tomu, abychom naše nedávno otevřené evropské zákaznické centrum v Ottobrunu mohli volně zpřístupnit našim zákazníkům,“ řekl Johannes Spatz, prezident společnosti Panasonic Industry Europe.

Podle Ralfa zur Steegeho, ředitele osobního oddělení, zaměstnanci iniciativu přivítali. Je pro ně výhoda, že se mohou nechat naočkovat přímo ve svém závodě, bez zbytečného zdržování a čekání ve frontách. O bezchybný průběh očkování se po zdravotní i organizační stránce starají profesionální lékaři a zdravotnický personál.    

(ed)