Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

Systém pro lokalizaci majetku a osob

Společnost Barco oznámila dokončení první etapy vývoje systému RTLS (Real-Time Locating System) s obchodním názvem Westico Visibility System. Tento systém, využívající aktivní transpondéry RFID a síť WiFi, je určen k lokalizaci majetku, zboží, zařízení či osob v reálném čase.
 
Systémy RTLS nacházejí uplatnění všude tam, kde je užitečná aktuální přesná znalost polohy sledovaného objektu: ve zdravotnictví ke sledování polohy mobilních zařízení či ke zvýšení bezpečnosti pacientů; v logistice ke sledování zboží, zásilek, kontejnerů a monitorování přepravních podmínek; v automobilovém průmyslu ke sledování aut ve výrobě i distribuci či v maloobchodě ke sledování nákupních vozíků a analýze chování zákazníků. Systém podporuje rovněž efektivní sběr dat ze senzorů, kterými jsou transpondéry vybaveny.
 
Odborné veřejnosti byl systém prezentován na konferenci RFID Journal Live! Europe 2009, která se konala 19. až 21. října 2009 ve Frankfurtu nad Mohanem (SRN). Systém je nyní ve fázi testů, komerčně dostupný bude do konce roku.
 
Na dalším rozvoji tohoto produktu budou pracovat odborníci ve společnosti Westico Technologies, a. s., která byla založena se záměrem úzké technické i obchodní specializace na tento systém.
 
Projekt vývoje systému RTLS byl finančně podporován z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

(ed)