Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

Systém Identec Solution – nová cesta v průmyslové identifikaci

Systém Identec Solution – nová cesta v průmyslové identifikaci

Moderní radioidentifikační systém renomovaného výrobce Identec Solution „vidí“ až na 100 m. Zahrnuje veškeré komponenty pro sestavení zákaznického řešení v logistice, výrobě, montáži i kontrole výroby. Flexibilita systému dovoluje sestavit systém přesně podle zadání, počínaje datovými nosiči, anténami, centrálními jednotkami, ručními čtečkami a konče implementací do účetního a logistického systému zákazníka. Systém je otevřený a lze jej doplňovat podle rostoucích požadavků.

Obr. 1.

Obr. 1. Nosič dat se sledováním teploty

Systém RFID firmy Identec Solution je určen pro identifikaci, sledování a lokalizaci výrobků. Zařízení pracují na frekvenci 868 MHz, která je záměrně vybrána s ohledem na průmyslové prostředí. Nosiče dat s extrémně dlouhou životností baterie jsou k dispozici v širokém spektru provedení:

  • bez vlastního zdroje,
  • se sledováním teploty (obr. 1),
  • se zvýšenou teplotní a mechanickou odolností,
  • ve standardním provedení,
  • v miniaturním provedení.
Obr. 1.

Obr. 2. Jednotka pro čtení a zápis iPort M

Data jsou zpracovávána a přenášena s použitím centrálních jednotek, které mohou komunikovat ve všech průmyslových standardech. V některých typech je integrována anténa. Pro mobilní použití jsou k dispozici ruční jednotky pro čtení a zápis dat s dálkovým přenosem (obr. 2). V nabídce antén jsou typy pro vnitřní i vnější montáž, směrové typy vhodné do složitých ocelových konstrukcí, antény a systémy s lokalizačními smyčkami a integrované systémy.

Radiofrekvenční systém firmy Identec Solution poskytuje mnohé výhody. Patří k nim především jednoznačná informace o dislokaci kontrolovaných objektů, dále podstatné snížení rizika ztráty zboží v logistice, vyloučení chybné montáže ve výrobních a montážních technologiích, až 30% úspora oběžných obalů (kontejnerů, přepravek) atd. Návratnost systému v prokázaných úsporách je od dvou do dvanácti měsíců.

Systém byl vyvinut v úzké spolupráci se zákazníky, a je proto uživatelsky přívětivý. Systémy již byly využity v četných aplikacích ve společnostech Volkswagen, Deutsche Post, Schenker Logistic, General Electric, Wienna International Airport, Air Liquide, CAT, DAT Autohaus a dalších.

(AJP-tech, spol. s r. o.)

AJP-tech spol. s r. o.
Hudcova 78c
612 00 Brno
tel.: +420 544 525 210 (centrála),
fax: +420 544 525 219
e-mail: ajptech@ajptech.cz
http://www.ajptech.cz