Aktuální vydání

celé číslo

02

2024

Amper 2024

celé číslo

Sympozium Food & Pharmaceutical ISA Division 2015

Mezinárodní společnost pro automatizaci ISA uspořádá ve dnech 9. až 11. února 2015 ve Filadelfii (USA) sympozium své divize Food & Pharmaceutical (FPID).

 
Akce bude mít podtitul Nová automatizační technika pro farmacii: řízení, optimalizace, měření a dokladovatelnost výroby a poskytne účastníkům informace o novinkách a trendech od předních odborníků z průmyslu. Jde o výbornou příležitost pro firmy působící ve farmacii a potravinářském průmyslu, které chtějí zvyšovat kvalitu svých výrobků, bezpečnost, spolehlivost, efektivitu a flexibilitu výrobních procesů, sledovat náklady a hledat rezervy výrobních zařízení.
 
Součástí akce budou také vzdělávací kurzy ISA, diskuse u kulatého stolu a posterová sekce. Sympozium bude doplněno výstavou zúčastněných firem.
 
Zvláště je možné upozornit na dvě plenární přednášky. Paul McKenzie, Ph.D., viceprezident pro výrobu a technický provoz společnosti Janssen Pharmaceutical Companies, dceřiné firmy Johnson & Johnson, bude mít přednášku na téma „využití dat k optimalizaci životního cyklu výrobků“, která se zaměří na nové přístupy ke správě znalostí v podniku s využitím moderní výpočetní techniky. Název přednášky Petera Martina, Ph.D., viceprezidenta pro podnikatelsky hodnotná řešení společnosti Schneider Electric, je „využití teorie řízení v hodnotových řetězcích v reálném čase“. Přednáška se bude věnovat tomu, jak objevit potenciál automatizačních řešení, jaké bariéry brání jeho využití a jak přestavět tradiční podnikatelské procesy, aby odpovídaly moderní výrobě.
 
Registrace již byla otevřena; do konce roku je možné získat slevy z registračního poplatku. Bližší informace zájemci najdou na www.isa.org/FPID2015.

(Bk)