Aktuální vydání

celé číslo

08

2022

MSV 2022

Projektování, konstruování a programování automatizačních a řídicích systémů

celé číslo

Světový veletrh Productronica 2011 zřetelně na vzestupu

Necelé tři měsíce před začátkem veletrhu Productronica, který se bude již podevatenácté konat ve dnech 15. až 18. listopadu 2011 na mnichovském výstavišti, je zřejmé, že lze čekat opravdový nárůst. Současná čísla ukazují vzrůst obsazené plochy i počtu přihlášených vystavovatelů o 15 % oproti roku 2009. Očekáváno je více než 1 200 vystavujících firem. Další pozitivní novinkou je i vznik nové výstavní oblasti v hale B1, PCB Community Area, určené pro obor desek plošných spojů, která je vyprodána.
 

Velký zájem o vystavování

 
Productronica je veletrh zaměřený na výrobu elektroniky a zájem o vystavování jasně ukazuje, že i v tomto oboru je již krize překonána. Více než 1 200 firem bude v sedmi halách představovat své produkty a novinky. Roste i počet vystavovatelů ze zemí mimo Německo, jejichž podíl činí 34 %. „Nárůst výstavní plochy, vystavovatelů, a to i ze zahraničí, to jsou opravdu fakta, která dokazují, že trh se úspěšně vyvíjí,“ říká vedoucí manažerka veletrhu Productronica Christian Rockeová. Naplňuje se tak prognóza, která předpovídala celkový nárůst objemu výroby elektroniky v roce 2011 o 20 %. Veletrh svou nomenklaturou pokrývá veškeré obory výroby elektronických součástek a prezentuje vývojové trendy a výrobní technologie – od výroby desek plošných spojů, přes výrobu a zpracování kabelů, osazovací technologie po pájecí, měřicí a zkoušecí techniku.
 

Zdůrazněná témata

 
Na veletrhu Productronika je plánováno mimořádné představení výroby baterií a výkonové elektroniky, které je organizováno společně s německým odborným svazem pro strojírenství, VDMA.
 
Dalšími zvýrazněnými tématy jsou:
  • efektivní řízení výroby (MES, ERP apod.),
  • služby ve výrobě elektroniky,
  • organická a tištěná elektronika.
Stěžejními směry veletrhu Productronica budou také elektromobilita a snižování nákladů.
 

Další informace

 
Aktuální seznam vystavovatelů a doprovodných akcí lze nalézt na www.productronica.de. Bližší informace pro návštěvníky z ČR a SR, včetně nabídky ubytování, jsou na www.expocs.cz. Zde je možné zakoupit vstupenky na veletrh.
(Expo-Consult+Service, spol. s r. o.)
 
Obr. 1. Veletrh pro výrobu elektroniky, Productronica 2011, se uskuteční letos v listopadu na novém mnichovském výstavišti