Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

Světelné závory pro univerzální použití

číslo 6/2006

Světelné závory pro univerzální použití

Vysoká technická úroveň, vynikající vlastnosti a velmi dobrý poměr ceny k výkonu předurčují světelné závory od firmy Ifm electronic k použití téměř ve všech průmyslových odvětvích i dalších oblastech lidské činnosti. Jsou využívány především k detekci polohy v balicích a dopravníkových zařízeních. Snadné přizpůsobení požadovanému účelu umožňuje jejich důmyslně navržené montážní příslušenství se speciálními držáky a adaptérovými montážními deskami. Propojovací konektor, otáčivý okolo své osy v úhlu 270°, umožňuje nasměrování závory do libovolného směru.

K dispozici jsou tři varianty závor, z nichž první je určena pro standardní aplikace bez potřeby nastavení, druhá, s nastavovacím potenciometrem, je vhodná pro jednoduché aplikace se snadným nastavením a třetí variantu s funkcí teach-in je možné použít pro nastavení bez použití zdlouhavého programování; k nastavení slouží pouze jediné tlačítko, s jehož pomocí jsou přesně zadány stavy pro sepnutí a rozpojení závory.

Napájecí napětí je 10 až 36 V DC, proudová zatížitelnost 200 mA. Spínací frekvence je 1 kHz. Napěťový úbytek na závoře je do 2,5 V. Přístroje mají taktovanou ochranu proti zkratu, jsou zabezpečeny proti přepólování a odolné proti přetížení. Rozpětí pracovních teplot je –25 až +60 °C. Elektromagnetická kompatibilita odpovídá EN 60947-5-2. Druh krytí a třída ochrany jsou IP67/II. Kryt a konektor jsou z polyamidu, čelní deska z PMMA a čelní rámeček z ušlechtilé oceli.

ifm electronic, spol. s r. o., http://www.ifm-electronic.cz, e-mail: info.cz@ifm-electronic.com