Aktuální vydání

celé číslo

04

2022

veletrh Amper 2022
celé číslo

Stejnosměrné zdroje APC

Automa 3/2001

(Herald Communications)

Stejnosměrné zdroje APC

Obr. 1.

Společnost American Power Conversion (APC) oznámila, že uvedla na trh novou řadu stejnosměrných napájecích systémů 48 V DC konstruovaných pro bezdrátové nebo optické internetové a telekomunikační aplikace.

„Přidáním nových stejnosměrných systémů k již existujícím vysoce spolehlivým střídavým systémům je společnost APC schopna pomoci při zvyšování dostupnosti internetové a telekomunikační infrastruktury kteréhokoliv zákazníka,“ řekl Philippe D’Argent, viceprezident a generální ředitel společnosti APC pro EMEA.

Nové modulární produkty stejnosměrné řady zahrnují kompletní stejnosměrné napájecí systémy a usměrňovače, které mají díky progresivní technologii větší účinnost, měrný výkon a rozsah pracovních teplot. Řada stejnosměrných produktů APC disponuje moduly redundantních usměrňovačů vyměnitelných za provozu, inteligentních řadičů, rámů, rozvodů energie a nízkonapěťových rozpojovacích zařízení. Řešení jsou k dispozici v konfiguraci pro montáž na zeď nebo pro osazení do technologických skříní. Podporu zajišťuje prodejní a servisní organizace APC, která pomáhá zákazníkům při projektování a zavedení konkrétní aplikace nalézt správnou konfiguraci.

Obr. 1.

DC Series WS200 jsou kompaktní jednotky určené pro montáž na zeď a schopné dodávat proud 7,5 A při 48 V DC. Napájecí systém je kompletní, včetně dvojitých redundantních usměrňovačů, rozvodu energie, akumulátorové zálohy a výstražných signálů. Kompaktní konstrukce je zejména vhodná pro aplikace, kde jsou prostorové nároky kritickým parametrem.

DC Series PC300 je integrovaný záložní napájecí systém schopný dodávat napájení rozšířitelné až do 300 A při 54 V DC, při kapacitě akumulátorového dílu až 400 A·h pro případ výpadku síťového napětí. Systém lze osadit maximálně až šesti usměrňovači 2 800 W. Dále obsahuje řadič APC pro správu napájení, čtyři boxy po šesti akumulátorech a rozvod stejnosměrného napětí.

DC Series PC1200 je skříň o rozměrech 600 mm × 600 mm × 42 U osazená až dvanácti usměrňovači APC 5 600 W, která dodává až 1 200 A při 54 V DC. Zahrnuje rovněž řadič pro správu napájení. Skříně je možné při montáži umísťovat vedle sebe a tak zajistit levné rozšiřování napájecí kapacity, které bude schopno vyhovět měnícím se potřebám.

Kombinace těchto nových produktů stejnosměrné řady s komplexní nabídkou střídavých řešení, jako např. vysoce efektivní trojfázové řady APC Silcon™ DP300E, rozšířitelné jednotky APC Symmetra® Power Array™ a široce oceňované řady Smart-UPS®, jedinečným způsobem řeší zajištění vysoké úrovně dostupnosti v internetových a telekomunikačních infrastrukturách.