Aktuální vydání

celé číslo

07

2020

Řízení distribučních soustav a chytrá města

Měření a monitorování prostředí v budovách a venkovním prostředí

celé číslo

SPS IPC Drives 2016: tradiční veletrh o automatizaci

Veletrh SPS IPC Drives, zaměřený na automatizaci, pohony a průmyslový software, se bude konat 22. až 24. listopadu 2016 v Norimberku. Veletrh se uskuteční v době, kdy je prodej automatizačních prostředků ve světě stabilní. Letos bude na veletrhu více než 1 600 vystavovatelů prezentovat techniku z oborů uvedených v tab. 1.

 

Tab. 1. Obory veletrhu SPS IPC Drives

řídicí technika 

průmyslové počítače 

elektrické pohony a komponenty 

operátorské panely HMI 

průmyslové komunikace 

průmyslový software 

technika rozhraní 

mechanická infrastruktura 

snímací technika 

 

Společné stánky

Některé obory budou na veletrhu SPS IPC Drives 2016 zvýrazněny prostřednictvím společných stánků, v nichž se návštěvníci budou moci informovat o současném stavu techniky. V hale 3A bude vyhrazena plocha pod názvem Industry 4.0 Area, kde najdou zájemci tyto společné stánky:

  • Automation meets IT: prezentace obchodních a řídicích modelů založených na datech a automatizačních řešení vycházejících z informační techniky,
  • MES goes Automation (organizuje nakladatelství VDE Verlag): optimalizace zpracování zakázek a výrobních procesů pomocí MES,
  • Cyber-Security: řešení kybernetické bezpečnosti demonstrované organizacemi Airbus Defence and Space, Spolkový úřad pro bezpečnost informačních technologií a Kaspersky Lab UK Ltd.

 

V dalších halách bude možné navštívit ještě dva společné stánky:

  • Wireless in automation (organizuje Mesago) v hale 10: celkem jedenáct vystavovatelů představí současný vývoj bezdrátové techniky,
  • AMA Zentrum für Sensorik, Mess- und Prüftechnik (Odborný svaz pro senzoriku AMA) v hale 4A: celkem jedenáct vystavovatelů zastupujících obor snímací a zkušební techniky.

 

Tři přednášková fóra

Na výstavišti budou postavena tři volně přístupná přednášková fóra, v nichž proběhne živý program prezentací a diskusí:

  • VDMA Forum v hale 3,
  • ZVEI Forum v hale 3A,
  • Automation meets IT v rámci stejnojmenného společného stánku v hale 3A.

 

Podrobný program prezentací na těchto fórech je uveden na sps-messe.de.

 

Návštěvníci a vystavovatelé z ČR

V roce 2015 přijelo na veletrh SPS IPC Drives celkem 64 386 návštěvníků, z toho jich bylo 1 590 z České republiky. Na veletrhu každoročně vystavuje i několik firem z České republiky. Letos si výstavní plochu zajistily tyto firmy: ATAS elektromotory Náchod, DEL, Dinel, EM Brno, PZK BRNO, SilentCzech, SOPO, TG Drives, TOS Znojmo a VUES Brno.

 

Konference Automation 4.0 Summit

První a druhý den veletrhu (22. a 23. listopadu) se v konferenčním centru norimberského výstaviště uskuteční konference Automation 4.0 Summit. Přednášející se zaměří na tato témata: Safety meets Security, energeticky hospodárná výroba, analýza velkých objemů dat a senzorika pro průmysl 4.0. Konferenci pořádá redakce Weka Fachmedien a bližší informace jsou na www.automation-40.de.

 

Informace pro návštěvníky

Veletrh je vždy otevřen od 9 do 18 h, poslední den veletrhu (ve čtvrtek) jen do 17 h. Další informace jsou na adrese sps-messe.de. Na této stránce se zájemci mohou registrovat a získat bezplatnou jednodenní vstupenku.

(ev)

 

Obr. 1. Veletrh SPS IPC Drives vždy přiláká četné návštěvníky