Aktuální vydání

celé číslo

04

2020

Balicí a plnicí linky, výrobní logistika

Příslušentví robotů

celé číslo

Spolupráce v oblasti průmyslových vážicích systémů

číslo 12/2004

Spolupráce v oblasti průmyslových vážicích systémů

Společnost Siemens, divize Automatizace a pohony, a švýcarská společnost Mettler Toledo Standard Industrial, se sídlem ve Schwerzenbachu, se dohodly na spolupráci v oblasti vážicích systémů. Oba výrobci hodlají pokračovat ve výrobě a dodávkách jednotlivých vlastních produktů. Ty však bude možné následně kombinovat, a vytvářet tak kompletní a ucelená řešení pro vážení. Siemens a Mettler Toledo budou společně certifikovat nabízené kombinace produktů.

Mettler Toledo je výrobce analogových vážicích základen (tj. nosičů břemene včetně snímačů), které lze přímo napojit na vážicí systémy Siemens Siwarex. Vážicí rozsah analogových základen se pohybuje od tří kilogramů do několika tun. Váhy je možné použít i ve vlhkém a korozivním prostředí (varianta se zvýšenou odolností proti korozi). Vážicí systém Siwarex, integrovaný do řídicích jednotek Simatic, zahrnuje ucelenou řadu řešení, od vážních procesorů na měření sil po vážení kontejnerů, dávkování, nakládání a plnicí váhy.

Obě společnosti mají celosvětovou síť poradenských služeb pro instalaci, zprostředkování a provoz vážních řešení a mohou tak pružně reagovat na požadavky svých zákazníků.

(ip)

Inzerce zpět