Spolupráce Sercos a FDT

Sdružení Sercos International a FDT Group podepsala v listopadu 2008 dohodu o vzájemné spolupráci. Na jejím základě vznikne doplněk ke specifikaci FDT pro Sercos III. Sercos III se tak stane prvním komunikačním systémem založeným na průmyslovém Ethernetu a pracujícím v reálném čase, který je kompatibilní s FDT.
 
FDT je programové komunikační rozhraní mezi provozními přístroji a inženýrskými softwarovými nástroji. Díky kompatibilitě FDT a Sercos III bude možné zařízení připojená na Sercos III s ovladači DTM na dálku konfigurovat nebo analyzovat jejich činnost pomocí různých inženýrských softwarových nástrojů využívajících FDT.
 
Podle Flavia Tolfa, ředitele FDT Group, pomůže propojení FDT a Sercos III, dvou otevřených standardů používaných ve světě průmyslové automatizace a podporovaných mnoha výrobci a dodavateli automatizační techniky, zredukovat náklady na oživení nových zařízení a posílí bezpečnost investic uživatelů do nové automatizační techniky.
 
Sběrnice Sercos III se zatím používá převážně pro komunikaci s pohony. Kompatibilita s FDT pomůže rozšířit oblast použití této sběrnice. „Je to důležitý krok k tomu, aby se sběrnice Sercos III stala univerzální sběrnicí pro všechny úlohy v průmyslové automatizaci, kde je třeba komunikovat v reálném čase,“ řekl Peter Lutz, ředitel Sercos International.

(Bk)