Spolupráce firem Rockwell Automation a Cisco

Spolupráce firem Rockwell Automation a Cisco

Společnosti Rockwell Automation a Cisco na veletrhu Hannover Messe 2007 oznámily, že budou spolupracovat na základní architektuře a podrobných příručkách pro návrháře komunikačních sítí v průmyslu. Cílem jejich spolupráce je vytvořit předpoklady k růstu efektivity výroby a zlepšení prostupnosti průmyslových komunikačních systémů pro informace z jakýchkoliv zdrojů v podniku jakémukoliv oprávněnému uživateli. Vedoucí provozní i ekonomičtí pracovníci na všech úrovních ke svému rozhodování potřebují co nepřesnější a nejčerstvější informace. Úkolem síťové architektury je doručit jim tyto informace při zajištění maximální spolehlivosti a bezpečnosti.

Klíčem je podle společností Rockwell Automation i Cisco Ethernet. Obě společnosti jsou členy asociace ODVA, sdružující firmy, které podporují využití protokolů CIP (Common Industrial Protocol) a ethernetových sítí. Mezi podporovaná řešení patří i Ethernet/IP, vyvinutý společností Rockwell, jenž je založen na běžné ethernetové infrastruktuře a již zmíněném protokolu CIP.

Kromě společného vývoje architektury a vytváření příruček budou obě firmy pořádat také společné semináře, určené jak pro odborníky na informační podnikové sítě, tak pro techniky z oblasti průmyslové automatizace.

(Bk)