Aktuální vydání

celé číslo

10

2022

Chemie, potravinářství a farmacie

celé číslo

Spolehlivé a cenově výhodné teplotní spínače

Spolehlivé a cenově výhodné teplotní spínače

Společnost Kobold uvedla na trh nové teplotní spínače s polovodičovým senzorem, které představují spolehlivé a cenově výhodné řešení pro sledování teploty. V nabídce jsou dvě základní varianty, TDD a TDA. Společný je jim rozsah měření od –20 do +120 °C (v oddělené verzi –50 až +125 °C) a podobný je i jejich vnější vzhled s třímístným zobrazovačem. Spínací body a hystereze jsou volně programovatelné. Stav kontaktů je signalizován diodou LED. Rozdíl mezi oběma typy je ve výstupech: spínač TDD má jeden nebo dva spínané výstupy, zatímco TDA má proudový výstup 4 až 20 mA, popř. na přání navíc jeden spínaný výstup.

Obr. 1.

Verze TDD se dodává také s grafickým zobrazovačem v podobě řetězce osmi diod, které indikují teplotu ve zvoleném intervalu 40 K s přesností 0,5 K.

Obě varianty spínačů se ovládají dvěma tlačítky na čelní straně přístroje.

Obzvláštní výhodou přístrojů je kompaktní pouzdro z korozivzdorné oceli. Krytí přístroje je IP65.

Maximální tlak na straně měřeného média je 8 MPa, mechanické připojení je závitové, 1/2" nebo 3/4". Spínané výstupy jsou tranzistorové, PNP nebo NPN.

Díky robustnímu provedení, odolnosti proti vnějším vlivům a velké spolehlivosti jde o přístroje zvláště vhodné do náročných průmyslových podmínek.

Kobold Messring GmbH, tel.: 541 632 216, e-mail: info.cz@kobold.com, http://www.kobold.com