Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Společnosti Kontron a Stemmer Imaging podepsaly smlouvu o spolupráci

Společnosti Kontron (www.kontron.com) a Stemmer Imaging (www.stemmer-imaging.de) podepsaly 5. října 2010 smlouvu o vzájemné spolupráci. Cílem smlouvy je efektivně optimalizovat vestavný hardware i software pro úlohy zpracování obrazu a zkrátit dobu vývoje rozsáhlých zakázkových projektů v této oblasti automatizační techniky.
 
Společným úsilím obou společností vzniknou zákaznicky specifické, k okamžitému použití připravené platformy (o koncepci těchto tzv. application-ready platforem se mohou zájemci dozvědět v článku Norberta Hausera z firmy Kontron v časopise Automa č. 10/2010, str. 16 až 18). Tyto platformy budou svým zákazníkům nabízet obě společnosti, Kontron i Stemmer Imaging. Platformy budou založeny na konfigurovatelných serverech KISS (Kontron Industrial Silent Server) a přizpůsobeny specifickým požadavkům dané úlohy. To umožní dokonale využít funkce softwarového systému Common Vision Blox od společnosti Stemmer Imaging.
 
V průmyslové praxi se systémy pro zpracování obrazu nejčastěji využívají pro úlohy identifikace zboží ve skladech a výrobní logistice, pro kontrolu kvality obecně a zvláště pro kontrolu kvality pásového zboží (textilu, kovových nebo plastových svitků apod.), pro kontrolu úplnosti balení atd. Vzhledem k tomu, že produkty společnosti Kontron mají potřebné certifikáty, lze tyto platformy využít také pro inteligentní systémy řízení dopravy nebo ve zdravotnické technice.
 
Zákazníkům přinese spolupráce obou firem zejména možnost hardware i software pro systémy zpracování obrazu koupit z jednoho zdroje. To ulehčí další vývoj a modernizaci zařízení i servis. Dále jim spolupráce obou firem přinese větší flexibilitu a možnost využít nejnovější procesorovou techniku. Obě části zařízení, hardware i software, budou vždy vzájemně dokonale přizpůsobeny, aby optimálně plnily požadavky zadání uživatele.

(Bk)