Aktuální vydání

celé číslo

07

2020

Řízení distribučních soustav a chytrá města

Měření a monitorování prostředí v budovách a venkovním prostředí

celé číslo

Společnost Teradyne převezme Universal Robots

Teradyne, Inc. (NYSE:TER), a akcionáři Universal Robots (UR) uzavřeli dohodu, podle které Teradyne převezme soukromou společnost Universal Robots, dánského průkopníka v oblasti spolupracujících robotů, za 285 milionů dolarů (přibližně 6,9 miliardy korun) v hotovosti. Dalších 65 milionů dolarů (1,6 miliardy korun) bude akcionářům vyplaceno při splnění finančních cílů stanovených do roku 2018. Akvizice byla schválena představenstvy obou firem a předpokládá se, že bude dokončena během druhého čtvrtletí roku 2015. Transakce podléhá obvyklým podmínkám a schválení regulačních úřadů.

 
Takzvaná kolaborativní robotika má na světovém trhu průmyslových robotů podíl přibližně 100 milionů dolarů a každoročně roste o více než 50 %. Universal Robots je s více než 4 000 prodanými jednotkami předním dodavatelem spolupracujících robotů. V roce 2014 dosáhla společnost Universal Robots rekordního obratu. Oproti roku 2013 její obrat vzrostl o 70 % a přesáhl částku 38 milionů dolarů (přibližně 919 milionů korun), zatímco zisk se více než zdvojnásobil.
 
Teradyne je přední dodavatel automatických zařízení určených ke zkoušení polovodičů, bezdrátových produktů, datových úložišť a komplexních elektronických systémů, které využívají koncoví uživatelé i zákazníci z oblasti průmyslu a státní správy. V roce 2014 měla společnost Teradyne obrat 1,65 miliardy dolarů a v současné době zaměstnává zhruba 3 800 lidí po celém světě. Akvizicí si Teradyne zajistí významnou pozici v růstovém oboru průmyslové automatizace. Díky finanční síle a globálnímu působení umožní společnost Teradyne další rychlý růst Universal Robots.
(ed)