Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Společnost RS Components rozšiřuje nabídku produktů Phoenix Contact

Společnost RS Components významně zvyšuje podporu techniků provádějících instalaci a údržbu elektrických zařízení a automatizační techniky prostřednictvím nabídky nových produktových řad od společnosti Phoenix Contact.

 
Společnost RS Components je autorizovaný distributor společnosti Phoenix Contact a obě společnosti velmi úzce spolupracují na všech trzích po celém světě. Sortiment společnosti Phoenix Contact, který je dostupný prostřednictvím společnosti RS Components v Evropě a Asii, zahrnuje konektory pro desky plošných spojů, svorkovnice, prvky pro
úpravu signálů, relé a polovodičové moduly, polovodičové stykače, výkonovou elektroniku pro řízení motorů, programovatelné automaty a napájecí zdroje.
 
Produkty společnosti Phoenix Contact nacházejí uplatnění v mnoha oborech: v automobilovém průmyslu a strojírenství, v chemickém, petrochemickém a potravinářském průmyslu, v energetice, při řízení distribučních sítí elektřiny, plynu, tepla nebo vody i v rozvíjejících se oborech alternativních zdrojů energie.
 
Charakteristickým rysem svorkovnic, relé a konektorů Phoenix Contact jsou připojovací svorky push-in, které technikům při instalaci a údržbě usnadňují a urychlují připevnění kabelů do zařízení a tím šetří čas a provozní prostředky. Připojovací svorky push-in nevyžadují pro připojení vodičů žádné nástroje a jsou určeny pro plné vodiče nebo slaněné vodiče s předem připevněnými koncovkami. Profil svorky s pružinou usnadňuje zasunutí vodičů o průřezu 0,34 mm2 nebo větším a současně je zajišťuje proti vytažení. Vodiče lze snadno uvolnit pomocí aktivační páčky, přičemž nenastane přímý kontakt se součástmi,
které jsou pod napětím.
 
Další podrobné informace o kompletní řadě produktů společnosti Phoenix Contact jsou dostupné na webu společnosti RS Components (http://cz.rs-online.com/web/).
(RS Components)
 

Obr. 1. Společnost RS Components rozšiřuje nabídku sortimentu Phoenix Contact