Aktuální vydání

celé číslo

04

2020

Balicí a plnicí linky, výrobní logistika

Příslušentví robotů

celé číslo

Společnost Rockwell Automation podporuje technické vzdělání

Rockwell Automation se řadí mezi společnosti, které významně přispívají ke zvyšování kvality a rozšiřování možností technického vzdělání v ČR. Její aktivity v České republice začaly spoluprací s Českým vysokým učením technickým již v roce 1991. Do dnešního dne společnost odeslala na zahraniční stáže přes 200 studentů a pedagogů českých vysokých škol a věnovala Českému vysokému učení technickému v Praze, vysokému učení technickému v Brně, Západočeské univerzitě v Plzni a dalším vysokým a středním školám technické vybavení pro více než dvě desítky laboratoří. Její příspěvek pro rozvoj českých vysokých škol tak v celkové hodnotě přesahuje tři miliony dolarů.
 
S cílem představit možnosti dalšího profesního rozvoje s podporou společnosti Rockwell Automation a pracovní příležitosti ve firmě uspořádala firma pro studenty posledních ročníků pražské ČVUT a plzeňské ZČU den otevřených dveří.
 
Zhruba třicet studentů přivítali prof. Vladimír Mařík, výkonný ředitel Výzkumného střediska Rockwell Automation Praha, a obchodní manažer Rockwell Automation Michael Trezzi. Pro méně zasvěcené mohlo být překvapením, že pražské Výzkumné centrum s téměř padesáti inženýry je největší výzkumnou a vývojovou laboratoří Rockwell Automation, která řeší zadání ze všech koutů světa. Největší americkou vývojovou a obchodní skupinu Rockwell Automation představil ředitel vývoje řady produktů Logix Scot Tutkovics z RA Controller Group, Cleveland, Ohio (USA).
 
Poté již následovala exkurze do výzkumných laboratoří, kde se studenti dozvěděli o vývojovém prostředí automatizovaných linek, inteligentních agentech, fuzzy řízení, projektu automatizovaného zavlažování farmy, optimalizaci distribuce pitné vody v Los Angeles a mnoho dalších zajímavostí. Během bloku otázek a odpovědí se studenti nejvíce zajímali o možnosti stáží, školení v zahraničí, doktorandské studium při zaměstnání, studium jazyka či konkrétní náplň práce specialistů IT v Rockwell Automation.

(ed)