Aktuální vydání

celé číslo

08

2022

MSV 2022

Projektování, konstruování a programování automatizačních a řídicích systémů

celé číslo

Společnost HARTING oslavila 65 let od svého založení

Společnost HARTING Technology Group (www.harting.com), sídlící v německém městě Espelkamp, oslavila 65 let od svého založení. Firma byla založena Wilhelmem Hartingem a stále zůstává rodinnou firmou – rodina Hartingů ji dosud nejen vlastní, ale také řídí. V současné době jsou to Dietmar a Margrit Hartingovi a v jejich stopách nastupuje třetí generace vlastníků, Philip Harting a Maresa Hartingová-Hertzová.
 
Navzdory globalizaci svých aktivit – společnost má v současné době 32 poboček a 3 000 zaměstnanců po celém světě – stále zůstává věrná svému sídlu v městečku Espelkamp (s 25 tisíci obyvateli) a regionu v okolí města. Nový závod v městě Rahden je již sedmým závodem firmy Harting v této oblasti Severního Porýní-Vestfálska.
 
Společnost stojí na dvou pilířích: na tradici a na inovacích. Tradice, to jsou např. konektory Han®, jimž byla ochranná známka udělena již v roce 1957, a které jsou v současné době mezinárodním standardem. Inovace, to je např. řada konektorů Han-Modular®, která umožňuje zákazníkům, aby si sestavili konektor přesně podle svých potřeb.

(ed)