Aktuální vydání

celé číslo

08

2019

MSV 2019 v Brně

celé číslo

Společnost FCC průmyslové systémy se vrací na veletrh Amper

Po pěti letech bude společnost FCC průmyslové systémy opět vystavovat na veletrhu Amper. Rok 2015 je rokem dvacátého výročí založení firmy a Amper 2015 chce společnost využít k představení nového loga a grafického stylu. Novou firemní identitou společnost ukazuje, že si uvědomuje dynamiku současného světa a změn se nebojí. Návštěvníci jsou zváni podívat na nové logo a na premiérovou párty.

 
Společnost však nezapomene přivézt na Amper to nejlepší a nejzajímavější ze své nabídky.
 
Důležitou součást jejího sortimentu stále tvoří průmyslová PC technika. Ve svém stánku návštěvníkům představí nejnovější typy vestavných (embedded) počítačů charakteristických velkým výpočetním výkonem při nízké spotřebě a minimálním ztrátovém teple.
 
Uživatelské pohodlí, které nabízejí moderní operační systémy, stojí za rozšířením dotykových displejů s možností ovládání gesty. Vícedotykový displej (multitouch touchscreen) je v současnosti běžný i u průmyslových displejů a panelových počítačů. Ve stánku společnosti FCC průmyslové systémy jej návštěvníci mohou vyzkoušet např. na . 18" širokoúhlém panelovém počítači Advantech SPC-1840WP. K vidění bude i zástupce nové řady panelových počítačů s ultraplochým čelním panelem TPC-1251 T (obr. 1) s operačním systémem Windows 7.
 
Rozvoj mobilních aplikací se v průmyslu odráží hlavně v logistice a skladovém hospodářství. Sestavu počítače pro montáž do vysokozdvižného vozíku s bezdrátovým snímačem čárového kódu i ukázkou programového vybavení tak, jak je skutečně využíváno významným integrátorem systémů řízení skladů, si budou moci návštěvníci ve stánku
 
FCC průmyslové systémy sami vyzkoušet. Firma FCC průmyslové systémy je významným dodavatelem komponent pro průmyslové datové sítě, průmyslové sběrnice a komunikace. Jejími nejdůležitějšími dodavateli v této oblasti jsou společnosti Westermo Teleindustri, HMS Industrial Networks a nejnověji i tachjwanská firma Korenix (obr. 2). Jak tyto prostředky využít od nejnižší vrstvy řídicí techniky, reprezentované snímači a PLC, přes průmyslové LAN až po dálkovou správu výrobních prostředků, budou moci návštěvníci veletrhu vidět na funkčních exponátech.
 
Spolehlivost je velkým tématem moderní průmyslové automatizace. Ve velké míře závisí i na zdánlivě běžných součástkách průmyslového počítače. Řeč je o pamětech RAM a úložištích dat, dnes reprezentovaných hlavně disky typu flash. Již téměř deset let firma FCC PS spolupracuje s výrobcem průmyslových pamětí, tachajwanskou společností Innodisk. To jí umožňuje osazovat všechny počítače, které si u ní zákazníci objednají, pamětmi se zvýšenou odolností a spolehlivostí. Totéž platí o discích typu flash, které jsou ve firmě Innodisk vyráběny výhradně technologií SLC nebo ISLC (Single-Level Cell, Innodisk Single-Level Cell) a jsou doplněny množstvím firmwaru zajišťujícího velkou rychlost, efektivní využití kapacity paměti a dlouhou životnost.
 
Rychlý růst ve firmě FCC průmyslové systémy zaznamenává technika strojového vidění. Firma se specializuje hlavně na kontrolu kvality v průmyslu, ať se to týká totální kontroly výrobních operací, kontroly opotřebení nástrojů nebo řízení způsobilosti výrobního procesu. Využívá při tom nejmodernější poznatky z oborů analýzy obrazu, 3D modelování i robotiky. Systémy vyvinuté firmou FCC průmyslové systémy lze najít v továrnách po celé republice. Funkční exponáty, které bude firma na veletrhu vystavovat, prezentují principy, které byly využity v úlohách určených pro automobilový průmysl, jenž je pověstný velkou náročností na totální kvalitu všeho, co je montováno do moderního automobilu. Návštěvníci uvidí identifikaci dílu pomocí 3D skenování nebo využití rychlé řádkové kamery pro kontrolu povrchu.
 
Stánek společnosti FCC průmyslové systémy v hale V, číslo 5.14 určitě stojí za návštěvu. Pracovníci společnosti v něm návštěvníky rádi přivítají a nabídnou jim přesně to, co pro své projekty potřebují.
 
Obr. 1. Panelový počítač Advantech TPC-1251 T
Obr. 2. Průmyslový PoE přepínač Korenix JetNet-3906G