Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Společnost Endress+Hauser investovala do rozšíření výroby v IST AG

Společnost Innovative Sensor Technology IST AG, součást Endress+Hauser Group, pokračuje ve svém růstu. V květnu byl slavnostně otevřen rozšířený provoz v městě Ebnat-Kappel na východě Švýcarska. Firma do rozšíření investovala téměř 15 milionů eur a plocha závodu se zdvojnásobila. Slavnostního otevření se zúčastnili Mirko Lehmann, ředitel společnosti Innovative Sensor Technology IST AG, Matthias Altendorf, ředitel Endress+Hauser Group, a Klaus Endress, předseda představenstva Endress+Hauser Group, spolu s mnoha zákazníky, partnery, reprezentanty politického a hospodářského života a zaměstnanci závodu.

Závod v Ebnat-Kappelu má nyní 13 500 m2 podlahových ploch, z toho 3 700 m2 je výrobní plocha, přičemž 1 500 m2 jsou čisté prostory. Pro pohodlí zaměstnanců se nerozšířily jen výrobní prostory, ale také kanceláře a jídelna.

Potřeba rozšíření závodu vyplynula z rostoucí poptávky po produktech IST AG. Poté, co se firma v roce 2012 přestěhovala do Ebnat-Kappelu, vzrostl počet zaměstnanců na dvojnásobek na současných téměř dvě stě. 

Firma IST AG vyrábí snímače fyzikálních, chemických a biologických veličin a specializuje se také na výrobu odporových senzorů teploty v podobě tenkých nebo tlustých vrstev platiny a nebo niklu, termických hmotnostních průtokoměrů, kapacitních senzorů vlhkosti, vodivostních senzorů a biosenzorů. Společnost sídlí v Ebnat-Kappelu, ve všech svých závodech má celkem 400 zaměstnanců a součástí Endress+Hauser Group je od roku 2005.

[Tisková zpráva Endress+Hauser Group, květen 2019.]

(Bk)