Aktuální vydání

celé číslo

08

2022

MSV 2022

Projektování, konstruování a programování automatizačních a řídicích systémů

celé číslo

Společnost ELO+ implementovala ERP Byznys

Společnost ELO+, výrobce komunikačních adaptérů pro automatizaci a systémy zabezpečení, začala pro přesnější výkaznictví o zakázkách a efektivnější řízení v oblasti skladování, výroby a expedice využívat ERP Byznys od společnosti J.K.R. Pro tento systém hovořily zejména reference z podobných projektů a široké možnosti přizpůsobení systému požadavkům zákazníka prostřednictvím uživatelských úprav.
 
Úvodní analýza probíhala s ohledem na specifické požadavky společnosti, která ve vlastním výrobním procesu zpracovává materiál jak nakoupený, tak dodaný zákazníkem. Před implementací ERP společnost ELO+ zčásti evidovala technologické postupy a kusovníkové rozpady v elektronické podobě a pro využití těchto informací v novém systému vytvořili konzultanti uživatelský formulář, který je určen k importům dat.
 
Systém Byznys dále umožňuje např. jednoduše zakládat a uchovávat různé varianty výroby jednoho produktu, sledovat zakázky nebo spravovat schvalování technologických postupů. Pro zadávání výrobních hlášení se využívají terminály vybavené čtečkami čárových kódů.
 
Po zavedení ERP proběhla školení a byly testovány uživatelské úpravy v prostředí uživatele. Následovalo zahájení ostrého provozu s dohledem ze strany konzultantů společnosti J.K.R., v jehož rámci byla jednotlivým uživatelům poskytnuta podpora při vykonávání rutinních operací.

(ed)