Aktuální vydání

celé číslo

06

2023

Automatizace v chemii a petrochemii

Hladinoměry a průtokoměry, analyzátory tekutin a plynů

celé číslo

Společnost Distrelec pro české zákazníky

Společnost Distrelec pro české zákazníky

Společnost Distrelec, distributor elektroniky a počítačového příslušenství, poskytuje služby pro české zákazníky na bezplatném telefonním a faxovém čísle a taktéž nabízí nový, rozšířený katalog 2007 s velmi zajímavými produkty. V obsáhlém výběru vysoce kvalitních výrobků od šesti set uznávaných dodavatelů jsou komponenty z oblastí elektroniky, elektrotechniky, měřicí techniky, automatizace, pneumatického zařízení, nářadí a příslušenství. Jednotlivé oblasti se průběžně rozšiřují a k osvědčenému sortimentu přibývají doplňkové skupiny výrobků. Standardní dodací lhůta je 48 hodin. Cena za dopravu zásilky činí pět eur (plus DPH). Tato cena je nezávislá na velikosti zásilky. Mimo obchod on-line (www.distrelec.com) a různých forem e-commerce je celý nabídkový program uveden také v tištěných katalozích pro elektroniku a počítačové příslušenství i na CD-ROM.

Z aktuálních novinek v sortimentu bylo minule představeno několik zástupců měřicí techniky. V sortimentu firmy Distrelec jsou ovšem i různé drobné mechanické díly a pomůcky vhodné pro elektrotechniky a montážní pracovníky. „Hitem“ v současné době jsou cenově výhodné stahovací pásky na kabely a kabelové svazky z polyamidu, neobsahující halogenové prvky a určené pro vnitřní použití. V katalogu jsou i pásky ve variantě z materiálu stabilizovaného proti vlivu ultrafialového záření, které jsou určeny pro venkovní prostředí.

Z aktuální nabídky je možné upozornit také na počítačové karty od společnosti Exsys. Pro aplikace v automatizaci jsou často vhodné např. karty ve formátu PCI s rozhraním RS-422/485. Karty, které lze použít do 32bitového i 64bitového slotu, mohou být opatřeny i přepěťovou ochranou a optickým oddělením signálů. Pro připojení kabelu jsou vybaveny buď konektory Canon, nebo šroubovými svorkami. Z nabídky téže firmy jsou v katalogu firmy Distrelec také cenově příznivé PCI karty pro USB se dvěma, čtyřmi nebo šesti rozhraními USB 2.0.

(Bk)