Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Společnost Bosch Rexroth otevřela nový závod v Brně

Po čtrnácti měsících výstavby byl 25. června 2008 slavnostně otevřen nový závod společnosti Bosch Rexroth v Brně-Černovicích. Nové budovy za 13,5 milionu eur poskytují možnosti k dalšímu rozšiřování aktivit firmy, která v České republice zaměstnává celkem 220 pracovníků, a to v Brně a pobočkách v Praze a Ostravě. „Jen za posledních dvanáct měsíců vzniklo v Brně zhruba 60 nových pracovních míst,“ řekl na tiskové konferenci Dětřich Robenek, jednatel společnosti
Bosch Rexroth v České republice.
 
V nových budovách jsou na ploše 5 200 m2kanceláře konstrukčního, obchodního a servisního oddělení pro všechna technická odvětví firmy Bosch Rexroth. Dalších 4 000 m2je vyhrazeno pro výrobu speciálních hydraulických agregátů všech velikostí podle objednávek zákazníků. Tyto agregáty jsou zdrojem tlakové kapaliny k pohonu strojů a zařízení. Uplatní se v malých i ve velkých projektech s celosvětovou působností. Hydraulické agregáty z produkce společnosti Bosch Rexroth jsou využívány mimo jiné v nejznámějších světových operních budovách, ale také ve zdymadlových vratech vodních toků.
 
Vedle těchto mobilních hydraulických zařízení dodává Bosch Rexroth také průmyslovou hydrauliku, elektrické pohony a řídicí systémy, lineární pohony, montážní techniku a pneumatická zařízení. Společnost s obratem 5,4 mld. eur očekává v roce 2008 výrazný růst. V současné době těží zejména z nadprůměrného růstu ve střední a východní Evropě, kde má četné pobočky.
(ev)