Aktuální vydání

celé číslo

05

2023

MSV 2023

celé číslo

Společnost Bohemian Technologies zvýšila obrat

číslo 7/2005

Společnost Bohemian Technologies zvýšila obrat

Výrazný meziroční nárůst obratu zaznamenala v minulém roce havlíčkobrodská společnost Bohemian Technologies, a. s., společně se svou dceřinou společností na Slovensku. Další podstatné navýšení se očekává i v tomto roce. „Z 99 milionů korun v roce 2003 stoupl obrat na 159 milionů korun, což představuje nárůst o 61 %. V roce 2005 očekáváme další navýšení obratu, a to na plánovaných 218 milionů korun,„ informoval Ing. Antonín Urban, ředitel společnosti. Na letošním významném růstu obratu se podílejí především velké zakázky, které se na přelomu roku firmě podařilo uzavřít. „Jedná se např. o kontrakt na řízení důlního velkostroje pro společnost Severočeské doly, oživování výrobních zařízení v novém závodě PSA Peugeot Citroën ve slovenské Trnavě nebo zakázka na techniku pro řízení ventilace, vytápění a klimatizace budov v Kataru v Perském zálivu,„ doplnil Antonín Urban. V loňském roce společnost také ukončila významnou dodávku montážních prací a elektrických rozváděčů pro novou budovu firmy Mountfield ve Všechromech u Prahy.

Firma je úspěšná i v exportu rozváděčů. Hlavními trhy jsou Německo a Dánsko a nově firma vstoupila do Nizozemí. Pro rok 2005 společnost plánuje až 30% nárůst tržeb v dodávkách rozváděčů.

Na začátku roku 2005 Bohemian Technologies, a. s., rozšířila spolupráci s firmou Krones, A. G., na oživování plnicích linek v zahraničí. Pracovníci Bohemian Technologies vypracovávají a dodávají software, řídí elektromontáže a oživují zařízení u zákazníka.

(ed)