Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Společnost B&R zjednodušuje vývoj aplikací pick-and-place

Softwarové nástroje od společnosti B&R pomáhají výrobcům strojů výrazně zrychlit implementaci úloh pick-and-place. Nejde jen o řízení samotného robotu, ale také o koordinaci s dalšími pohybovými osami a dopravníky.

Aplikace mapp Pick&Place dává uživatelům volnost pro řešení úloh manipulace typu pick-and-place, ať jsou pro ně využívány kartézské roboty, šestiosé roboty, nebo roboty SCARA. Vývojáři mohou své procesy automaticky

optimalizovat několika způsoby. Mohou si vybrat, jakému kritériu dávají přednost: nejrychlejší manipulaci, postupu FIFO (first in – first out) nebo manipulaci s nejmenší spotřebou energie.

Aplikace mapp Pick&Place jako součást rámce mapp Technology automaticky naváže spojení s ostatními komponentami mapp. Koordinovat pohyby s dalšími pohybovými osami tedy vyžaduje jen několik kliknutí. Stejně lze aplikaci mapp Pick&Place spojit s aplikacemi B&R pro strojové vidění nebo webovou aplikací mapp View pro HMI. Není k tomu třeba žádné manuální programování.

Roboty mateřské společnosti ABB jsou plně integrované do řídicích systémů B&R. To uživatelům přináší dokonalou synchronizaci mezi roboty a stroji. Stačí jen jeden řídicí systém a jedno inženýrské prostředí pro veškerý vývoj, diagnostiku i údržbu.

 B&R Industrial Automation, office@br-automation.com, www.br-automation.com