Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Společnost B&R potvrzuje obrat k růstu na trhu s automatizačními prostředky

V rakouském Salzburku se 21. října 2010 konala tisková konference společnosti B&R (www.br-automation.com), na níž byli novináři seznámeni s hospodářskými výsledky společnosti, situací na trhu, výhledy do budoucna a s technickými novinkami a inovacemi.
 
Obchodní ředitel společnosti Hans Wimmer konstatoval, že v současné době pracují v celém světě přibližně dva miliony řídicích systémů B&R a půl milionu vysoce dynamických servopohonů. V roce 2010 se podaří dosáhnout prodeje 130 tisíc řídicích systémů, 100 tisíc průmyslových počítačů a operátorských panelů a 120 tisíc servozesilovačů. Po poklesu v roce 2010 se očekává návrat k růstu obratu společnosti: v roce 2010 se plánuje obrat přes 350 milionů eur (v roce 2009 to nebylo ani 250 milionů a v roce 2008 byl obrat přibližně 300 milionů). Společnost si klade ambiciózní cíl dosáhnout v roce 2014 obratu 600 milionů eur.
 
Připomeňme, že společnost B&R v minulých letech investovala nemalé prostředky do rozvoje svých výrobních kapacit. Nově postavený výrobní závod v Rakousku podle Hanse Wimmera umožní dosáhnout obratu až 800 milionů eur. Moderní výrobní zařízení jsou současně předpokladem pro vysokou kvalitu vyráběných produktů.
 
Společnost B&R v květnu 2010 převzala rakouskou firmu Mondial Electronic, kterou znají především výrobci stavebních a zemědělských strojů a speciálních vozidel, ale působí také v oblasti výroby energie z obnovitelných zdrojů. Firma se postupně začleňuje do struktur společnosti B&R.

(Bk)