Aktuální vydání

celé číslo

05

2023

MSV 2023

celé číslo

Společnost Advantech představila architekturu INCA

Společnost Advantech představila na konferenci AdvancedTCA Summit, které se konala v říjnu 2008 v Santa Kláře (USA), novou koncepci mikropočítačové architektury, ještě jednodušší a cenově výhodnější než MicroTCA, s názvem INCA –Industrial and Network Computing Architecture. Základní popis architektury vznikal v úzké spolupráci se společnostmi Elma a Gateware, které obě hrají aktivní roli v oblasti navrhování počítačových architektur a early prototyping.
 
Podle společenosti Advantech odpovídá INCA na rostoucí poptávku trhu po možnosti využít komponenty kategorie AdvancedMC v úlohách, kde není požadována extrémní spolehlivost, komplexní správa hardwaru a složité komunikační funkce. Základním cílem návrhu platformy IMCA bylo eliminovat náklady na infrastrukturu, typické pro MicroTCA, a prolomit bariéry pro možné použití této techniky v různých odvětvích.
 
Společnost Advantech na uvedené konferenci koncept INCA nejen představila, ale také zahájila diskusi se svými partnery a dalšími dodavateli AdvancedMC/MicroTCA o přijetí nové koncepce jako otevřeného standardu a o jejím dalším vývoji.
(Bk)