Aktuální vydání

celé číslo

08

2022

MSV 2022

Projektování, konstruování a programování automatizačních a řídicích systémů

celé číslo

Společnost Advantech popularizuje svou softwarovou platformu WISE-PaaS

Společnost Advantech dosáhla díky důrazu na softwarové i hardwarové produkty IIoT v období dvou po sobě následujících let (2017 až 2018) celosvětově dvouciferného růstu. Pro budoucí rozvoj klade velký důraz na popularizaci své softwarové platformy pro IoT WISE-PaaS. Sdílením této platformy se svými partnery chce dosáhnout unikátní přidané hodnoty ke svým hardwarovým produktům pro IoT. Současně pokračuje v integraci interních i externích zdrojů pro posílení této platformy. Společnost očekává další rozšiřování IIoT v různých oblastech průmyslu a platforma WISE-PaaS může být katalyzátorem pro získávání nové hodnoty ze zařízení IoT instalovaných v provozu.

Allan Yang, Chief Technology Officer společnosti Advantech, na setkání s novináři a analytiky řekl, že cílem firmy je získat do konce roku 2021 více než jeden tisíc uživatelů a partnerů platformy WISE-PaaS: „V mnoha oblastech, jako jsou chytré továrny, energetika, ochrana životního prostředí, zdravotnictví a chytrá města, investovala společnost Advantech do strategických integrátorů IoT, aby se stali partnery a integrátory softwaru a hardwaru na platformě WISE-PaaS a urychlili tak třetí vlnu růstu v oboru IoT.“

Miller Chang, prezident pro embedded IoT společnosti Advantech, sdělil, že společnost se kromě nabídky hardwarových desek a modulů soustředí na rozšíření služeb, jako jsou výzkum, vývoj a konstrukční práce s vysokou připadnou hodnotou.

Podle Lindy Tsai, prezidentky pro IIoT společnosti Advantech, se trh v oblasti IIoT dále rozšiřuje. Z krátkodobého hlediska sice může být postižen očekávanými hospodářskými problémy v Čínské lidové republice, ovšem vývoj to nezastaví a dlouhodobý globální trend bude pozitivní.            

(Bk)