Aktuální vydání

celé číslo

02

2023

Amper 2023

Propojená výroba, průmyslový internet věcí a analýzy dat

celé číslo

Společnost ABB posiluje v oboru měřicí techniky akvizicí firmy Spirit IT

Společnost ABB 6. srpna 2014 oznámila převzetí společnosti Spirit IT, sídlící v Eindhovenu v Nizozemsku. Nabídku přístrojů pro měření a regulaci pro odvětví těžby a zpracování ropy a zemního plynu tak ABB rozšiřuje o řadu vysoce výkonných počítačů pro zpracování výsledků měření průtoku, systémů SCADA (pro dispečerské řízení a sběr dat) a vyhodnocování dat při dopravě ropy a plynu mezi jednotlivými členy zpracovatelského řetězce.

 
Společnost Spirit IT navrhuje a prodává zařízení pro měření a regulaci průtoku určená do prostředí těžby, zpracování ropy a zemního plynu. Její počítače a software pro měření průtoku se vyznačují výbornou přesností a pokročilou regulací. Tyto vlastnosti se uplatní při automatickém řízení průtoku mezi vrtem a plošinou a při dopravě ropy a plynu mezi jednotlivými podniky zpracovatelského řetězce.
 
Zaměstnanci společnosti Spirit IT přejdou do obchodní jednotky Výrobky pro měření a regulaci v divizi Procesní automatizace. Podrobnosti smlouvy společnost nezveřejňuje, ale očekává se, že transakce bude uzavřena ve čtvrtém čtvrtletí roku 2014. Obchodní jednotka ABB Výrobky pro měření a regulaci (www.abb.com/measurement) zaměstnává tisíc odborníků a patří mezi přední světové výrobce a dodavatele měřicích přístrojů a analyzátorů.
(ed)