Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

SpeedAir 3050 od Pfeiffer Vacuum detekuje úniky a testuje integritu farmaceutických obalů

Společnost Pfeiffer Vacuum představuje tester úniků SpeedAir 3050, určený pro neporézní farmaceutické obaly, pevné (ampule, lahvičky apod.) i pružné (vaky). SpeedAir je vhodný pro CCIT (Container Closure Integrity Testing) pro širokou škálu produktů. Přístroj obvykle vyžaduje pouze 30 až 45 s na jedno měření a poskytuje výsledky spolehlivě a efektivně.

Měřený vzorek se umístí do testovací komory. Součástí zařízení je také referenční komora spojená s měřicí komorou kanálkem, v němž je umístěn průtokoměr IMFS (Intelligent Molecular Flow Sensor). Na počátku měření se obě komory shodně evakuují. Poté se vstup vakua uzavře. Dochází-li v měřeném vzorku k úniku, projeví se to zvýšením tlaku v testovací komoře. Přetlak způsobí průtok mezi oběma komorami, který je detekován průtokoměrem.

Na rozdíl od alternativních metod, které se zaměřují na konkrétní oblasti obalu, umožňuje SpeedAir ucelené nedestruktivní testování. Je v souladu s normou ASTM F3287-17 (Standard Test Method For Nondestructive Detection Of Leaks In Packages By Mass Extraction Method). Využívá metodu měření hmotnostního úniku ve vakuu uznávanou USP (United States Pharmacopeia) kap. <1207> a pracuje se softwarem vyhovujícím FDA 21 CFR Part 11, což zajišťuje, že testovací procesy splňují všechny regulatorní standardy.

Více na https://www.pfeiffer-vacuum.com/en/products/leak-detection/leak-testing-with-air/mass-extraction-vacuum/speedair/.

Pfeiffer Vacuum GmbH, tel.: +49 6441 802-1223, https://www.pfeiffer-vacuum.com/en