Aktuální vydání

celé číslo

02

2021

Systémy pro řízení vodárenských sítí a ČOV

Hladinoměry

celé číslo

Speciální modulární průmyslové konektory RockStar

Konektory řady RockStar® jsou navrženy pro přenos výkonů, signálů i dat i ve skutečně těžkém průmyslovém prostředí. Základem skupiny RockStar jsou konektory s fixním počtem pólů. V této řadě lze nalézt vhodný konektor téměř pro každý případ použití. Stačí si vybrat tu pravou kombinaci konektorové vložky a krytu. Je možné volit z devíti základních řad konektorových vložek
a dvanácti velikostí krytů. Bezpečně přenesou až 35 A a maximální napětí může dosáhnout 830 V. Pro signály jsou k dispozici vložky s až 216 póly. Dále si lze vybrat ze šesti připojovacích provedení. Vedle klasického šroubu je možné zvolit pružinové připojení, ideální do prostředí, kde hrozí vibrace. Vysokou hustotu připojení nabízí krimpovaný spoj. Axiální připojení se volí v případě velkých proudů a spojení Push-In s dutinkou zase dovoluje zapojení bez použití nástrojů. Skutečně beznástrojové připojení i pro slaněné vodiče umožňuje koncovka Slap-In. Je-li třeba složit konektor podle konkrétních požadavků, je v nabídce modulární řada ModuPlug – jediný konektory této řady přenáší výkon, signály i data.

V roce 2020 je navíc nově uvedeno na trh i řešení pro pneumatiku. Je tak možné si poskládat konektor z jednotlivých modulů: krimpovaný pro přenos signálů i výkonů, Push-In, RJ45 pro datové přenosy a pneumatiku pro hadice o průměru 3, 4 nebo 6 mm.

Weidmüller, s. r. o., Lomnického 5/1705, 140 00 Praha 4, tel.: +420 244 001 400, e-mail: office@weidmueller.com,

www.weidmueller.cz