Aktuální vydání

celé číslo

04

2023

Automatizace pro snižování spotřeby energií a vlivu prům. na živ. prostředí

Management a úspory energií v průmyslu

celé číslo

Soutěž pro mladé inženýry z automobilového průmyslu

Soutěž pro mladé inženýry z automobilového průmyslu

Pod názvem Altran Engineering Academy probíhá již čtvrtý ročník mezinárodní soutěže pro studenty a mladé motivované inženýry z oblasti automobilového průmyslu. Vítěz soutěže bude mít možnost se od září 2007 na šest měsíců připojit k výzkumnému a vývojovému oddělení týmu ING Renault F1.

Kandidáti se mohou hlásit od 1. března do 1. června 2007 na oficiálních stránkách soutěže na adrese www.altran-academy.com. Uchazeči musejí být nedávno promovaní absolventi nebo studenti posledního ročníku technicky zaměřené vysoké školy. Pro vstup do soutěže musejí předložit projekt, který v pěti stech slovech popisuje technickou inovaci v jedné z těchto osmi disciplín: aerodynamika, přenos síly, závodní a testovací inženýrink, design a analýza, dynamika vozu, řídicí systémy a elektronika, výzkum a vývoj materiálů, technika senzorů a testování. Vítěz bude vybrán ze skupiny devíti finalistů z celého světa, kteří budou v Enstonu v létě 2007 prezentovat své projekty porotě expertů, jíž bude předsedat vedoucí pro výzkum a vývoj týmu ING Renault F1 Robin Tuluie.

Vítěz prvního ročníku, Mark Caldwell z Brooklandské akademie ve Velké Británii, se po absolvování stáže stal konstruktérem v oddělení aerodynamiky týmu Renault F1. Vítěz druhého ročníku, Španěl Isaac Prada, si stáž prodloužil o dva měsíce, aby mohl dokončit započatý výzkum, a nyní se vrátil zpět na univerzitu a pokračuje ve svém studiu. V třetím ročníku vyhrál Švéd Gustav Kristiansson, který v současné době dokončuje svou stáž u týmu Renault F1.

(Bk)