Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Software Sinema Server zjednodušuje sledování průmyslových sítí

Softwarový nástroj Sinema Server od společnosti Siemens ve verzi V13 dále zjednodušuje sledování průmyslových datových sítí. Nový software automaticky detekuje všechna zařízení s rozhraními Profinet a Ethernet připojená v rámci sítě a umožňuje přehledně zobrazit jejich stav v prostředí webového prohlížeče. Mimoto dovoluje přímo číst diagnostické údaje z řídicích jednotek Simatic S7-300 nebo S7-400 a jejich připojených zařízení Profinet Device. Pracovníci údržby tak mohou kdykoliv získat informace o stavu všech zařízení v síti a fyzických spojení mezi nimi, což jim umožňuje účinně dohlížet i na velmi obsáhlé sítě s až 50 000 uzlů. Software umožňuje včas odhalit potenciální příčiny poruch a na základě toho přijmout preventivní opatření, která zvýší celkovou dostupnost sítě.

 
Software Sinema Server sbírá údaje z připojených zařízení pomocí protokolu SNMP (Simple Network Management Protocol) nebo mechanismů sítě Profinet pro přímý přístup do zařízení Profinet Devices.
 
Při vývoji softwaru Sinema Server byly vzaty v úvahu také speciální požadavky průmyslové automatizace – jsou podporovány mj. dynamické změny topologie, např. při použití výměnných nástrojů (tool changer), a také lze detailně sledovat konfiguraci různých protokolů redundance používaných v průmyslové automatizaci.
 

Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, e-mail: iadtprodej.cz@siemens.com, www.siemens.cz