Snímače Panasonic pro zdravotnickou techniku

Zdravotnická technika je obzvláště citlivá na kvalitu výrobků i celého výrobního procesu. Zejména automatizovaná výroba např. kardiostimulátorů, kontaktních čoček, inzulínových per, těhotenských testů, injekčních stříkaček a jiné zdravotnické techniky musí splňovat vysoké standardy kvality. Fotoelektrické senzory pro zjišťování přítomnosti a polohy, jakož i pro přesné měření objektů hrají při zajišťování kvality důležitou roli.

 
Také v oblastech, jako jsou nitrožilní diagnostika a systémy automatizace laboratoří, vzniká poptávka po detekování prostřednictvím přesných miniaturních optických senzorů. Moderní fotoelektrické senzory jsou schopny rozlišit kontrast natolik citlivě, že bezpečně odliší vzduchovou bublinu od obklopující kapaliny. Další automatizační systémy zaručí bezpečnou práci s chemikáliemi i odebranými vzorky. Velké množství miniaturních snímačů je používáno ke zjišťování přítomnosti vzorku nebo k zajištění jeho správné polohy. Bezkontaktní snímání zabraňuje jakékoliv kontaminaci bakteriemi nebo viry.
 
Panasonic nabízí více než 2 000 různých fotoelektrických snímačů. Pro použití ve zdravotnické technice jsou vhodné zejména snímače řady EX-10, EX-20 a EX-30 i laserové, vláknové a optoelektronické snímače. Všechny mají velmi kompaktní tvar a jsou schopny rychle a přesně detekovat i malé objekty.
 

Panasonic Electric Works Europe AG, tel:. +420 541 217 001, www.panasonic-electric-works.cz