Aktuální vydání

celé číslo

07

2020

Řízení distribučních soustav a chytrá města

Měření a monitorování prostředí v budovách a venkovním prostředí

celé číslo

Snadná montáž upínacího třmenu stínění WAGO

Upnout, zaklapnout, nasadit, uvolnit – tak snadné je umístit nové upínací třmeny stínění WAGO na sběrnici. Za snadnou manipulaci nová generace upínacích třmenů stínění vděčí zejména jedinečnému naklapávacímu mechanismu. Díky němu není při montáži různých variant upevnění třeba síla. Manipulaci usnadňují také velké dosedací plochy, které dovolují pružiny pohodlně napnout.

 
Upínací třmen stínění je díky pružinovému mechanismu, jehož činnost se aktivuje stlačením dvou ovládacích prvků na boku třmenu, pevně usazen na sběrnici, a to přesně s takovým přítlakem, jaký je pro optimální odlehčení tahu stínění a výborný stínicí účinek zapotřebí. Pružina zároveň kompenzuje možné „sesedání“ vodiče. Velkoplošné odlehčení tahu stínění zajišťuje dobrý svodový účinek.
 
Nové upínací třmeny stínění řady 790 jsou k dispozici pro stínění 3 až 8 mm (790-208), 6 až 16 mm (790-216) a 6 až 20 mm (790-220). Všechny tři varianty lze jednoznačně označovat popisovacími pásky nebo popisovacími štítky WMB. Dále je možné použít dosavadní příslušenství, např. lištu DIN se speciálním děrováním nebo třmen sběrnice.
 

WAGO-Elektro, spol. s r. o., tel.: 261 090 142, e-mail: automatizace@wago.com, www.wago.cz