Aktuální vydání

celé číslo

02

2024

Amper 2024

celé číslo

Sladké balení na MSV 2015 v Brně – Helios Packaging Live

V rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu se v pavilonu Z opět rozjede balicí linka Packaging Live, která představí reálný provoz balicí linky. Baleným produktem letos bude chutná belgická čokoláda. Unikátní ucelená balicí linka se bude rozkládat na zhruba 500 m2. Provoz linky bude spouštěn každé dvě hodiny a provázen bude odborným komentářem. Na konci každého spuštění čeká návštěvníky soutěž o ceny a ochutnávka čokolád. Čtyřikrát denně zájemci uvidí v provozu tyto operace:

  • robotické ukládání čokolád do krabiček,
  • balení krabiček,
  • značení,
  • paletizace,
  • automatické i poloautomatické ovinování palety,
  • doprava na místo určení.
V prostoru linky Packaging Live v pavilonu Z bude umístěno také programové centrum, ve kterém budou návštěvníci seznámeni s novinkami v různých přednáškách.
 
V rámci Packaging Live se uskuteční soutěž o nejlepší fotografie na téma Zabal si, co máš rád. Každý den ve 13.30 h budou losovány fotografie, které mohou zájemci již nyní zasílat na adresu: soutez@equicom.cz (nutno připojit své celé jméno, telefonní číslo a den, kdy autor fotografie navštíví MSV Brno 2015).
 
Generálním partnerem je společnost Asseco Solutions, a. s., která vyvíjí podnikové informační systémy Helios. Proto letošní balicí linka nese nový název: Helios Packaging Live. Partnery projektu jsou společnosti Ondrášek Ink-jet System, ARC Robotics, Technology, Gaben, Ekobal, Dachser Czech Republic, Mátl & Bula a Fuchs Oil. Dodavatelem obalových materiálů je jako každý rok společnost THIMM Packaging. Akce je podpořena mediálními partnery TechMagazín, PackagingHerald, Automa, Eulog a PlasticPortal.
 
Packaging Live je tzv. crossmarketingový projekt (podporuje několik produktů se společnou cílovou skupinou spotřebitelů a se sdílenými náklady), na němž spolupracují agentura EQUICom a výstavní společnost BVV v rámci veletrhů MSV a Embax/Salima již poosmé. Packaging Live se tedy stává jedním ze základních doprovodných programů Mezinárodního strojírenského veletrhu.

(EQUICom)