Školení společnosti FOXON o komunikačních sítích v průmyslu

V průběhu února 2015 se ve školicím centru společnosti FOXON v Liberci uskuteční zajímavá školení z oboru průmyslové automatizace. Pro zájemce o základy sítí Profibus-DP/PA a jejich diagnostiku s použitím analyzátoru ProfiTrace2 (společnosti Procentec) je určeno bezplatné školení ve čtvrtek 5 února. Profinet bude téma druhého bezplatného školení, pořádaného v pátek 6. února. Školení potrvají zhruba sedm hodin a posluchači budou seznámeni s teoretickými základy, a zejména s ukázkami fungování sítí Profibus, Profinet a jejich diagnostikováním v praxi. Školení je určeno především pro pracovníky údržby, kteří mají zodpovědnost za plynulý chod těchto sítí, dále pro integrátory systémů a odborníky, kteří sítě Profibus a Profinet navrhují, popř. zhotovují výrobní linky s využitím těchto sítí.

 
Ve čtvrtek 19. února Foxon pořádá bezplatné školení o průmyslové komunikaci OPC, sběru dat z PLC a jejich přenosu do informačních systémů MES, ERP a o archivaci v databázi. V pátek 20. února proběhne školení o vzdálené správě PLC s využitím průmyslových modemů eWON.
 
Kromě těchto bezplatných školení budou ve školicím centru Foxon pořádána také placená školení: dvoudenní o řídicích
jednotkách Siemens Simatic S7-300 a jejich programování (od 10. 2.), jednodenní o systému LOGO! (17. 2.), jednodenní o zálohování a obnově dat, správné instalaci a výměně dat řídicích jednotek Siemens Simatic a dále dvoudenní školení o řídicích jednotkách Simatic S7-1200 a TIA Portal. Školení převážně začínají v 9 h. Všechny termíny, podrobné informace a registrační formuláře k účasti na školení společnosti Foxon jsou k dispozici na www.foxon.cz/terminy-skoleni.

(ev)