Aktuální vydání

celé číslo

02

2024

Amper 2024

celé číslo

Simatic S7-1200 k dostání od společnosti RS Components

Společnost RS Components, obchodní společnost zastřešovaná společností Electrocomponents plc, oznámila, že od října 2014 zastavila dodávky programovatelného logického automatu (PLC) Simatic S7-200 od společnosti Siemens a nahradila je dodávkami nové generace řídicí jednotky Simatic S7-1200.

 
Kompaktní PLC Simatic S7-1200 má na výběr pět typů CPU s různými výkonnostními specifikacemi a modulární uspořádání. Velikost systému lze přizpůsobit instalací přídavných desek přímo na CPU, díky čemuž je možné přidat několik digitálních a analogových kanálů a snížit požadavky na místo v rozváděči. Vstupy a výstupy CPU jsou vhodné také pro úlohy řízení pohybu.
 
Programovatelné automaty Simatic S7-1200 se programují softwarem Step 7 Basic Engineering v prostředí TIA Portal. Znamená to, že uživatelé mají přístup ke standardizovanému inženýrskému nástroji pro programování PLC, zařízení HMI a konfiguraci komunikačních sítí pomocí jednoho sdíleného editoru. Celá navigace, všechny symboly a nabídky jsou ve všech ohledech standardizovány, což usnadňuje zaškolení a použití softwaru.
 
Řídicí jednotka S7-1200 je vybavena rozhraním Profinet s dvouportovým přepínačem (switch) (u výkonnějších konfigurací). To je obzvláště užitečné, když řídicí jednotka pracuje v síťově propojeném systému nebo když je nutné připojit několik zařízení HMI. Pro komunikaci v síti Profibus jsou k dostání samostatné rozšiřující moduly.
 
Modul GPRS podporuje vzdálený přístup z téměř jakéhokoliv místa na světě. To je užitečné během servisu zařízení, kdy je možné některé závady opravit na dálku nebo předem získat informace z vysílané diagnostiky a objednat hardwarové součástky před výjezdem servisního pracovníka.
 
Programovatelné logické automaty Siemens Simatic S7-1200 jsou celosvětově dostupné k nákupu přímo ze skladu společnosti RS.
(RS Components)