Aktuální vydání

celé číslo

08

2021

Digitální transformace a konvergence provozních, informačních a inženýrských systémů

Výzkum, vývoj a vzdělávání v automatizaci

celé číslo

Silnoproudé konektory řady P4SP se jmenovitým proudem do 5 A

Silnoproudé konektory P4SP od firmy Panasonic s roztečí pinů 0,4 mm ve variantách board-to-board nebo board-to-FPC mají jmenovitý proud na jeden pin až 5 A. To umožňuje zmenšit počet svorek potřebných pro napájení a ušetřit místo na desce plošných spojů.

Průmyslová i spotřební zařízení vyžadují pro připojení desky napájecího zdroje k řídicí desce silnoproudé konektory. Vlastní technologie společnosti Panasonic pro zpracování materiálů umožnila komerčně vyrábět tyto konektory s malou roztečí pinů. Konektory přitom splňují vysoké požadavky průmyslového prostředí na spolehlivé a bezpečné napájení.

Panasonic nabízí mnoho variant provedení těchto konektorů, které se liší počtem svorek, jmenovitým proudem napájení, jmenovitým proudem svorek a mechanickým uspořádáním. Všechny se vyznačují malým přechodovým odporem a velkým rozsahem provozních teplot. Signálové svorky umožňují kvalitní přenos analogových signálů, popř. přenos dat do rychlosti 10 Gb/s.

Konektory lze použít pro vestavné a průmyslové počítače, řídicí jednotky strojů a zařízení, kamery, miniaturní roboty, drony, notebooky a ruční terminály, náhlavní displeje apod.

Panasonic Electric Works Europe AG, organizační složka, tel.: +420 541 217 001, www.panasonic-electric-works.cz