Aktuální vydání

celé číslo

08

2022

MSV 2022

Projektování, konstruování a programování automatizačních a řídicích systémů

celé číslo

Signalizační sloupky společnosti Phoenix Contact

Včasné zjištění problémů ve strojích nebo v systémech je základním předpokladem pro zkracování doby a snižování frekvence odstávek a prevenci zbytečných nákladů. Modulární signalizační sloupky z produktové skupiny PSD (Phoenix Signaling Devices) od firmy Phoenix Contact využívají široké spektrum signálů pro spolehlivou a jasnou signalizaci stavu strojů. Pouzdro se stupněm krytí IP65 lze použít v náročném provozním prostředí.
 
Každý signální sloupek je možné osadit až pěti signalizačními prvky s nejvýše jedním akustickým signálním prvkem. Optické prvky mohou mít pět barev (červenou, žlutou, zelenou, modrou a čirou) a mohou vydávat pět různých typů signálů (trvalá světla, blikače, všesměrová světla, záblesky a náhodné záblesky). Optické prvky jsou dostupné v klasické variantě se žárovkou, s xenonovou výbojkou nebo LED s životností až 100 000 h bez údržby a s velmi nízkým příkonem.
 
V případě špatné viditelnosti lze vizuální signály nahradit nebo doplnit akustickým prvkem. Bzučáky a sirény jsou dostupné s osmi různými kontinuálními a přerušovanými nebo kolísavými signálními tóny a k dispozici je také hlasový výstup. Hlasitost lze nastavovat ručně pomocí potenciometru nebo automaticky podle hladiny hluku v okolí.
 
Řada PSD také obsahuje různé montážní příslušenství, které lze použít pro připevnění signalizačních sloupků k různým konzolám, trubkám nebo připojovacím zásuvkám. Alternativně lze sloupky připevnit např. přímo na kryt stroje.
 
Phoenix Contact, s. r. o., tel.: 542 213 401, e-mail: obchod@phoenixcontact.com, www.phoenixcontact.cz