Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

Siemens zaměstná dalších jeden a půl tisíce lidí

Siemens zaměstná dalších jeden a půl tisíce lidí

Skupina Siemens v České republice zaměstná do konce září 2007 přes 1 500 lidí. V současnosti v ČR pro Siemens pracuje téměř 16 000 zaměstnanců. Rozšiřování kapacit se týká většiny výrobních závodů po celé republice.

V Praze nabízí stovky nových pracovních míst jak účetní centrum, které zpracovává účetní operace pro několik evropských poboček koncernu, tak výrobní závod Siemens Kolejová vozidla.

Dalších několik set nových míst vzniká ve společnosti Siemens VDO, která v ČR vyrábí součástky a příslušenství do vozů Škoda, Porsche, Lamborghini nebo Rolls-Royce; hledá zaměstnance do závodů v Brandýse nad Labem, Trutnově, Adršpachu a Frenštátě pod Radhoštěm. Ve Frenštátě navíc vzniká vývojové a výzkumné centrum.

Volné pozice má také brněnský výrobce turbín, společnost Siemens Industrial Turbomachinery. Noví zaměstnanci najdou uplatnění i při výrobě elektromotorů v závodech Siemens v Mohelnici a ve Frenštátě pod Radhoštěm. Nové příležitosti nabízí i výrobce osvětlovací techniky, společnost Osram v Bruntále. Osram je od roku 1978 stoprocentní dceřinou společností koncernu Siemens.

„Uplatnění u nás najdou jak kvalifikované dělnické profese, tak konstruktéři, vývojáři, projektoví manažeři nebo účetní,“ říká generální ředitel společnosti Siemens Pavel Kafka. „Nabízíme perspektivní zaměstnání zkušeným pracovníkům i nadějným absolventům škol. Všechny naše výrobní závody mají vlastní výzkum a vývoj. Práce u skupiny Siemens tak znamená možnost podílet se na výrobě nejmodernějších produktů. Ti nejlepší potom mají neomezenou možnost kariérního růstu nejen v České republice, ale v rámci skupiny Siemens na celém světě.“
[Tisková zpráva Siemens, prosinec 2006.]

(ed)