Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Siemens vyhlašuje devátý ročník soutěže v programování CNC Sinumerik Cup

Siemens Sinumerik Cup je soutěž pro střední školy a učiliště, ve které soutěží týmy studentů, jež připravují program pro výrobu skutečného produktu, kterým je letos experimentální koncový efektor pro kolaborativní robot. Do letošního ročníku soutěže o putovní pohár se mohou přihlásit dvou- až čtyřčlenné týmy z České republiky. Uzavírka přihlášek je 30. dubna, vypracované zadání je třeba odeslat do 15. května 2022. Vítězem se stane tým, který navrhne nejlepší technologický postup a v řídicím systému Sinumerik naprogramuje výrobu zadané součásti.

Autorem zadání je Ing. Aleš Polzer, Ph.D., z odboru kvality, spolehlivosti a bezpečnosti FSI VUT v Brně, který se na organizaci soutěže podílí od jejího počátku.

Vyhodnocení soutěže bude dvoukolové: v prvním kole bude vypracované úkoly hodnotit odborná komise, následně budou týmy, které postoupí do druhého kola, prezentovat své projekty před porotou, aby kromě programování prokázaly i schopnost odborně prezentovat a obhájit výsledky své práce. „V soutěži Sinumerik Cup však nestačí jen co nejlépe navrhnout technologii a program. Důležité je také projekt skvěle odprezentovat a k tomu je třeba dokonalá spolupráce v týmu,“ vysvětluje Tomáš Duba, ředitel obchodního úseku Motion Control Siemens Česká republika.

Více na: www.siemens.cz/sinumerikcup

[Tisková zpráva Siemens, 23. 2. 2022.]

(ed)