Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Siemens integruje APC Redundant Switch

Automa 2/2000

[Tisková zpráva Herald Communications]

Siemens integruje APC Redundant Switch

Společnost American Power Conversion (APC) oznámila, že firma Siemens prohlubuje své pětileté partnerství s APC v oblasti Evropy, Středního východu a Afriky týkající se řady podnikových výpočetních systémů. Siemens doporučuje APC Redundant Switch jako rozšířenou součást prvků vysoké dostupnosti pro řadu serverů Primergy, které jsou založeny na procesorech Intel.

Obr. 1.

„Dostupnost výpočetního systému je v současném podnikovém prostředí, kde průměrná doba neplánované odstávky systému stojí vysoké částky – podle odvětví až několik miliónů dolarů za hodinu – základní podmínkou,“ řekl Vladimír Havránek, ředitel APC v České republice. „Ochrana napájení pomáhá udržet systémy v chodu i při poruchách v energetické síti. Nedávná studie společnosti International Data Corp. (IDC) říká, že téměř třetinu veškerých výpadků serverů mají na svědomí právě poruchy s napájením.“

Velcí zákazníci, kteří mají clusterová prostředí, mohou rozšířit dostupnost systému jednoduchou přepínanou architekturou Redundant Switch, kterou lze využít ve vícenásobných konfiguracích, včetně sledování kvality napájení z primárního i z doplňkového zdroje nepřerušitelného napájení APC Smart-UPS®. Oba tyto zdroje přitom mohou být zapojeny do oddělených větví primárních střídavých energetických okruhů. Když APC Redundant Switch zjistí možnou poruchu, automaticky přepne zátěž k doplňkovému zdroji nepřerušitelného napájení. Špičkové zdroje APC Smart-UPS lze navíc integrovat s platformou Siemens SNMP ServerView, která je určena pro správu serverových prostředí.

„Naše servery Primergy, založené na procesorech Intel, jsou navrženy pro použití v kritických podnikových prostředích. Servery Siemens Primergy nabízejí vynikající charakteristiky vysoké dostupnosti, a to od možnosti výměny veškerých prvků za chodu systému (hot-plug) až po možnost plného propojení do clusterů. Nový APC Redundant Switch a celosvětová podpora servisu společnosti APC ještě dále zvýší produktivitu podnikání našich zákazníků,“ řekl Dieter Herzog, viceprezident skupiny Entry Servers z divize Computer Systems Division společnosti Siemens. „Těší nás spolupráce s APC, s firmou, která nám zprostředkovává vedoucí postavení a inovativní produkty, které APC poskytuje pro řešení vysoce spolehlivé ochrany a správy napájení.“

Siemens v současné době doporučuje svým zákazníkům v oblasti EMEA řešení Smart-UPS pro ochranu svých serverů Primergy, založených na procesorech Intel. Zdroje nepřerušitelného napájení společnosti APC chrání servery zákazníků společnosti Siemens proti výkyvům a poruchám v napájení a začleňují funkce dodávky napájení do platformy správy serverů založené na standardu SNMP.